- Reset + PDFPrindi

"President Ilves: politseiskandaalis on kannatajateks seaduskuulekad kodanikud ja oma tööd tublilt tegevad politseinikud", Delfi

09.11.2012

Epp-Mare Kukemelk


President Toomas Hendrik Ilvese sõnul on praeguses politseiskandaalis kannatajateks nii seaduskuulekad kodanikud kui ka oma tööd tublilt tegevad politseinikud.

President Ilvese jaoks on riigi üks olulisemaid ülesandeid luua kodanikele turvalisust, sestap lubavadki kodanikud riigil kasutada sisemaise julgeoleku tagamiseks õigustatud jõudu.

"Praegu on kannatajateks nii seaduskuulekad kodanikud kui ka oma tööd tublilt tegevad politseinikud," vahendas presidendi kantselei riigipea sõnu.

Tema sõnul peab politsei olema kodanikele lähedal, nähtav ja jõuline, aga loomulikult seaduse kohaselt.

Ajendatuna Viljandis läbi pekstud politseinike juhtumist ja Türil aset leidnud mõrvaloost ning arutamaks neist ajendatud teemasid, mis "tekitavad inimestes ebakindlust, tunnet, et nende turvalisus /---/ ei ole tagatud", kohtus riigipea oktoobri keskel Eesti siseturvalisuse juhtidega, nende seas ka siseminister Ken-Marti Vaheri ja politseijuht Raivo Küüdiga.

Kantselei kinnitusel ei olnud riigipea kohtumise ajal teadlik Ida-Virumaal taatlemata kiirusemõõtjatega mullu sügisel toimunud seaduserikkumisest, mis jõudis meediasse lõppeval nädalal ja mille tõttu astus eile ametis tagasi Ida prefekt Aldis Alus.

Kõneldes piirivalve aastapäeval tänavu 1. novembril, ütles president Ilves, et "üheks ametiks liidetud kodakondsus- ja migratsioonivaldkond, piirivalve ja politsei on koos päästeameti ja kaitsepolitseiga Eesti siseturvalisuse valvurid, kes seisavad Eesti õigusriigi müüril".

Riigipea kinnitas, et ta usaldab professionaalseid, haritud, pühendunud politseinikke ja piirivalvureid.

Samas pidas ta oluliseks, et korrakaitsjad ise oleksid kindlalt veendunud, et politsei ja piirivalve suudavad anda Eestile ja meie inimestele turvatunde ning kui see mingil põhjusel kõikuma lööb, siis on neil piisavalt tarkust ja jõudu, et see taastada.

"Kindlustunne tähendab sedagi, et ametkondlikud suured muudatused on ratsionaalsed, parimal viisil selgitatud, need annavad jõudu juurde ega võta vähemaks tööindu," ütles president Ilves, kelle sõnul tähendab see ka kindlustunnet, et politseil ja piirivalvel on parimad võimalikud juhid, kes oskavad seista Eesti turvalisuse, aga sama kirglikult ka oma alluvate eest.


Artikkel Delfi veebilehel.