- Reset + PDFPrindi

"Ilves läheb mai lõpus Leedusse riigivisiidile", BNS, 15. mai 2013

15.05.2013

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves sõidavad 27. mail Leedu presidendi Dalia Grybauskaité kutsel Leedusse kolmepäevasele riigivisiidile.

Eesti riigipea kohtub president Grybauskaité ja peaminister Algirdas Butkevićiusega, nende kohtumiste põhiteemad on piirkondlikud projektid, Leedu peagi algav eesistumine Euroopa Liidus, julgeolekuga seotud küsimused ning kahepoolne koostöö, teatas presidendi pressiesindaja BNS-ile.

President Ilves avab riigivisiidil ka Eesti-Leedu äriseminari, esineb kõnega Leedu parlamendis, külastab kodanikuühiskonna algatusel sündinud Vilniuse linnaosa Užupise Vabariik ning sõidab Klaipedasse, kus tutvub BLRT Grupi laevaehitus- ja laevaremonditehasega.

Evelin Ilves külastab Vilniuse lastehaigla onko-hematoloogia osakonda, ökoloogiliste toodete valmistajat BIOK Laboratorija ja Palanga rehabilitatsioonikeskust.

Ilvest riigivisiidil saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad ka Eesti Panga president Ardo Hansson, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kaitseminister Urmas Reinsalu, kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras, professor Birute Klaas-Lang ja professor Rein Raud, kaubandus-tööstuskoja president Toomas Luman.

President Ilvest saadab 37-liikmeline esinduslik äridelegatsioon. Leedu on juba kaua aega olnud Eesti otseinvesteeringute olulisemate sihtriikide eesotsas, tugevalt on kasvanud ka Leedu otseinvesteeringud.

Ilvese riigivisiit Leedusse kestab 27.-29. maini.