- Reset + PDFPrindi

"Ligi 10 000 last osales heategevuslikul teatejooksul", ERR Uudised, 9. mai 2013

09.05.2013

Toimetas Karin Koppel


Eesti 21 linnas toimus täna heategevuslik teatejooks, mis tõi liikumisvõime kaotanud laste ravi toetuseks jooksma ligi kümme tuhat põhikooliõpilast.

Teatejooksu avapaugu andis Tallinnas president Toomas Hendrik Ilves. Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus ning ühtlasi suurim üritus, kus lapsed ise annavad oma panuse heategevusse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Esmakordselt toimus teatejooks 2006. aastal vaid Tallinnas ja Kernus ning siis oli jooksmas 500 last.

Pärnu vallikääru kogunes teatejooksule enam kui 1300 noort 22 Pärnu linna ja maakonna koolist. Seda oli rohkem kui üheski teises Eesti linnas.

Enne starti andsid noortele teiste hulgas juhtnööre sõudja Allar Raja ja tema treener Matti Killing. Raja innustas noori ka ümber vallikraavi kulgeval jooksudistantsil. Need, kes jooksma ei jõudnud, kuid soovivad panustada liikumisvõime kaotanud noorte ellu, saavad selle kohta infot internetiaadressilt teatejooks.ee. Noored jooksjad tundsid aga rõõmu koolitundidest priist sportlikust päevast ja sellest, et said head teha.

Teatejooksus osalenud lapsed toetasid sel viisil Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse noori patsiente. Heategevusega kogutud raha aitab teiste patsientide seas kahele 6- ja 12-aastasele poisile anda neile hädavajalikku taastusravi.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.