- Reset + PDFPrindi

"President veetis laupäeva Prandi küla rahvaga", Maaleht, 28. juuli 2012

28.07.2012

"Täna toimub Eesti Külaliikumise Kodukant eestvõttel Avatud Külaväravate päev. Mina kohtusin Prandi küla inimestega. Prandi küla kannab ka tiitlit Aasta Küla 2011," kirjutab president Toomas Hendrik Ilves oma Facebooki kontol.

Kohtumisel külarahvaga kuulis president ülevaadet viimasest kuuest aastast Prandis, mille jooksul on kirjutatud 20 projekti ning toodud külla raha enam kui 300 000 euro eest.

Külas on palju ettevõtlikke inimesi ning Prandi külaüritustele tullakse kõikjalt üle maakonna.

"Seda kõike kuulates olen ma täna väga alandlik siin," tunnistas president. Ta lisas, et külas ettevõetu avaldab muljet ja tekitab tänutunnet.

"Teist tuleks eeskuju võtta," toonitas president Ilves, kes tahtis ka teada, kuidas on küla suutnud hoida endaga kaasas noori inimesi.

Külaelu eestvedaja Õnne Põllumets ütles, et võti on selles, et kedagi pole kunagi palutud ega sunnitud. "Kõik, mida me teeme, peab saama tehtud vabast tahtest," rõhutas ta.

President Ilves ütles, et Prandi on ilmselgelt läinud teed, kus ei oodata abi ega viriseta ning tehakse oma jõududega nii palju kui võimalik.

"Võib-olla oleks seda vaja rohkem ka meie ajalehtedele ja poliitikutele tutvustada, kuidas asju tuleb teha. Inimesi tuleb usaldada, inimesed saavad ise hakkama, neist ei ole vaja üle sõita ega viriseda, kuidas kõik nii halb on ja miks keegi midagi ei tee," sõnas president.

Vestlusringis meenutas külarahvas, kuidas veel vaid mõne aasta eest oli praeguse külamaja asemel nõgesepuhmas ning unikaalne allikajärv ei paistnud võsast väljagi.

Tulevikule mõeldes kurtsid nad muret Tallinn-Tartu tee-ehituse pärast, mis esialgse plaani järgi külakesest edaspidi otse läbi läheks.

"Vaadates seda, et praegu edeneb ehitus kiirusega kilomeeter aastas, pole väga vaja muretseda," lohutas president ja julgustas külarahvast kindlasti teemaga tegelema ja seda ülal hoidma.

"See mida te siin olete teinud, see on vägev, see on uskumatu! Ma väga loodan, et kogu riik võtab teid eeskujuks," tunnustas president Aasta Küla 2011 elanikke.


Artikkel Maalehe veebilehel.