- Reset + PDFPrindi

"President väisas Professorite küla", Postimees, 4. august 2012

President Ilves külastas Professorite Küla Seltsi
President Ilves külastas Professorite Küla Seltsi
© Aldo Mett

04.08.2012

Uwe Gnadenteich


Reedel, 3. augustil külastas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves Professorite Küla Seltsi Põhja-Tallinnas Koplis.

Seltsi juhatus andis presidendile ülevaate piirkonna tekkeloost, hetkeolukorrast ja tulevikuplaanidest. Teatas seltsi esindaja Carmen Brus.

Koos seltsi liikmetega läbi küla jalutades vaadeldi siinseid põnevaid ajaloolisi maju ning küla keskmes olevat kohalike elanike poolt armastatud Süsta parki. President tundis huvi pargi seisukorra ja tuleviku vastu, tõdedes sealjuures, et Tallinnas on väga vähe parke.

Jalutuskäigule järgnes sisukas arutelu seltsi ja piirkonna murede ning rõõmude üle. Ühiselt leiti, et üks Tallinna perspektiivikamaid mereäärseid alasid on Professorite külaga piirnev Kopli liinide kant, mis vajab lähiajal kordategemist.

President rõhutas ka eri asumiseltside vahelise koostöö olulisust, kuna see annab vajalike küsimuste lahendamiseks arvestatava ühisjõu. Koosviibimise lõpus istutas president Professorite külasse tamme, mis sümboliseerib seltsi ideede vankumatust ning mõtete ja tegevuste juurdumist.

Professorite Küla Selts on Kopli poolsaare lõpus tegutsev asumiselts, mis asutati 2011. aasta septembris.


Artikkel Postimehe veebilehel.