- Reset + PDFPrindi

"Petro Porošenko tänas Balti riike", Õhtuleht, 24. november 2015

24.11.2015

Ukraina president Petro Porošenko kirjutas Facebookis, et Venemaa sõjalist operatsiooni Süürias tuleb võtta katsena juhtida maailma tähelepanu kõrvale Venemaa agressioonist Ukrainas.

Ta tänas Balti riike keeldumise eest teha Venemaaga koostööd koalitsioonis Islamiriigi vastu.

"Eestis, Lätis ja Leedus mõistetakse hästi Vene poliitika olemust ja eesmärki ning teadvustatakse seetõttu, et demokraatlik maailm peab ettevaatlikult suhtuma koostöösse Venemaaga Süüria suhtes," märkis Ukraina riigipea.

Eesti, Läti ja Leedu presidendid Toomas Hendrik Ilves, Dalia Grybauskaite ja Raimonds Vejonis kohtusid reedel Leedus Palangas.

Pärast kohtumist peetud pressikonverentsil rõhutas Leedu president, et Balti riigid ei ühine lääneriikide koalitsiooniga võitluseks Islamiriigiga, kui sellesse koalitsiooni võetakse ka Venemaa.

Läti riigipea ütles, et võitlus terroristidega ja Süüria konflikti lahendamine ei tohi toimuda Ukraina hinnaga.

Ka Eesti president oli seda meelt, et tuleb tõsiselt mõelda koalitsiooni loomise üle, kuhu kuuluks niisugune agressor, nagu seda on meie naaber.

Vene riigiduuma väliskomisjoni esimees Aleksei Puškov reageeris Leedu presidendi seisukohavõtule Leedu ja teiste Balti riikide naeruvääristamisega.

"Grybauskaite teatas, et Leedu ei osale koalitsioonis Venemaaga Islamiriigi vastu. Naeruväärne. Kellele on seal Leedut tarvis? Teda ei kutsugi keegi sinna," kirjutas Puškov oma Twitteri kontol.

Samuti avaldas ta kahtlust, kas Venemaal keelustatud Islamiriik kardab Leedut, Lätit ja Eestit, kui need asuksid temaga võitlema.


Artikkel Õhtulehe veebilehel.