- Reset + PDFPrindi

"Tallinnas mälestati Pariisi rünnakute ohvreid", ERR Uudised, 16. november 2015

16.11.2015

Anne Raiste
Toimetas Allan Rajavee


Nii nagu teistes Euroopa riikides, mälestati ka Eestis inimesi, kes hukkusid Pariisis. Mitmes koolis peeti hommikul mälestusmiitinguid ning inimesed tõid Prantsuse saatkonna ette lilli.

Tallinnas, Prantsuse suursaatkonna ees põlesid küünlad ning lilli toodi aina juurde. Pariisi terroriohvrite mälestuseks asetas lilled ja küünla saatkonnahoone aia juurde täna ka president Toomas Hendrik Ilves. Koos Eestis elavate prantslastega pidas president leinaminuti ja tegi sissekande saatkonnas avatud kaastundeavalduste raamatusse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ilves ütles, et Euroopa ühist julgeolekut tuleb hakata võtma senisest tõsisemalt ja prantslaste suhtes tuleb olla solidaarne.

"Me peame mõistma, et need põhimõtted demokraatia põhimõtted - vendlus, võrdsus ja vabadus, on kõikide Euroopa riikide rahvaste demokraatia aluseks ja me peame nende väärtuste eest seisma ning mis veelgi tähtsam - me peame olema valmis neid kaitsma," ütles president.

Ilves lisas, et need samad väärtused seavad ka meile kohustuse täita neid nende ees, kes otsivad vabadust ja põgenevad sellesama terrori eest.

Paljudes koolides toimus hommikul mälestusmiiting, kus mälestati Pariisi terrorirünnakutes hukkunuid.

Igas koolis tähistati mälestusmiitingut erinevalt. Reaalkooli õpetajad ja õpilased kogunesid oma koolimaja kõrval seisva Vabadussõjas langenute monumendi juurde.

Idee ise tuli Gustav Adolfi gümnaasiumist (GAG). "Vabadus ja rahu ei ole mitte midagi iseenesestmõistetavat, vaid selle nimel tuleb pingutada," rõhutas Gustav Adolfi gümnaasiumi direktor Hendrik Agur.

Gustav Adolfi gümnaasiumi pere kandis solidaarsuse märgina leinariietusena musta. GAG-i õpilasesinduse presidendi ja 10. klassi õpilase Kaja Silva Auliku sõnul soovivad kooliõpilased lihtsalt öelda, et nad on koos prantslastega.

"Kuigi meie eriti aidata ei saa, siis me saame näidata, et toetame teid, sest ka meie ei taha sellist tulevikku. Me peame lihtsalt koos tööd tegema, et samm-sammu haaval asju paremaks teha," arvas Aulik.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.