- Reset + PDFPrindi

Presidendipaari esindusrõivad 24.02.2014

Presidendipaari esindusrõivad 24.02.2014 © Presidendipaari ametliku foto autor on Rene Riisalu.

25.02.2014

Presidendipaari esindusrõivad 24.02.2014


Evelin Ilvese kleit


"Lumeunistus"

Disain: Evelin Ilves
Teostus: Aili Aamissepp
Kanga disain ja tikandite teostus: Piret Kartus
Ehted: "Lend" Anneli Tammik
Meik: Katrin Sangla
Soeng: Kristjan Pärnsalu (HairHouse)


Evelin Ilves: Terve see talv on läinud lume ootuses. Muidugi on omamoodi tore, kui nopid veel 29. detsembril oma aiast salatikausi rohelist täis. Looduses ringi uidates märkad siin-seal kevadlilli tärkamas või puid lausa kuuldavalt aru pidamas, kas mitte ei peaks lehtedega lagedale tulema. Rohelised aasad on ju ilusad, ent põhjamaine silm ihkab aasta lõpus ja uue alguses ikkagi tühje valgeid väljasid. See lume igatsus sai mind isegi lõunamaise päikese all kätte. Nii ma visandasingi selle silueti, kuulates Kristiina Ehini ja Silver Sepa kirjutatud võrratut laulu "The very last days without snow" - tuhat tänu inspiratsiooni eest! Olin juba ammu imetlenud Piret Kartuse loomingut ja rõõmustasin nagu laps, kui ta nõustus kleiti tikkida võtta. Sestap ei tekkinud mingit kahtlust ka kanga valikul - just pitsid on Pireti töödes kesksel kohal ja armastatuim materjal. Loodan, et lihtne ja puhas vorm - nõnda meisterlikult Aili poolt "välja valatud" - lubab Pireti kunstil ja käsitööl tõeliselt särada.

Piret Kartus: Siluett "Lumeunistus" on valmistatud traditsioonilisest Euroopa puuvillapitsist. Kleidi saba kaunistavas lopsakas käsitöötikandis leidub kujundeid rahvariiete käiste motiividest ning baroksetest taimeornamentidest. Pastelsetes toonides põimikutega palistatud ning kristallide ja pärlitega kirjatud mustrid toovad meelde lume pehmust ja talvise päikese sära.

Anneli Tammik: Ehted "Lend" – kõrvarõngad, prees, mansetinööbid on inspireeritud kevadel naasvatest luigeparvedest. Kõrvarõngaste värvigammas on kasutatud kleidis esinevaid värve; poleeritud hõbe, kividest turmaliinid, rodoliidid ja tsirkoonid.


Toomas Hendrik Ilvese ülikond


Disain ja teostus: Arné Niit
Mansetinööbid ja sõlg: Anneli Tammik
Tikandid ja nende paigutus: Kristina Kiver, Merje Niit, Anne Hein


Arné Niit: President Ilvese grafiitmust ülikond - pikendatud pintsak ja komplekti kuuluv vest ning särk - on tehtud rahvuslikus võtmes. Komplekti kuuluvat meeste valget klassikalist päevasärki kaunistavad toon-toonis masintikandid krael ja mansettidel. Tikandite autor on Kristina Kiver.

Ülikonna vesti on isikupärastatud käsitikandis Eesti iidsete graafiliste sümbolitega, mis tagavad õnne, rahu ja jätkusuutlikuse. Presidendi etnilise sümboolikaga vesti idee autor on moekuntstnik Arne Niit. Vesti tikandi sümboolika valik, selle etnilise sõnumi koostamine, järjestus ja paigutus Kiviõli Kustikooli õppejõu Merje Niit'i poolt. Teostus ja paigutus Tallinna Ülikooli õppejõu Anne Hein'i poolt. Komplekti juurde on valmistatud sinna sobiv komplekt preesist ja mansetinööpidest. Autor Anneli Tammik.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229