- Reset + PDFPrindi

President Ilves Euroopa Parlamendi valimiste väljakuulutamise järel: neil valimistel valime Euroopa tuleviku

21.02.2014

President Toomas Hendrik Ilves kuulutas täna välja Euroopa Parlamendi valimised. Valimispäev on pühapäev, 25. mai. Enne seda on võimalik osaleda eelhääletusel. Eestist valitakse kuus Euroopa Parlamendi liiget.

"Pöördun kõikide valijate poole palvega võtta Euroopa Parlamendi valimistest osa. Euroopa Liidu tulevik on meie endi tulevik," ütles president Ilves.

"Seejuures kordan – Euroopa Parlamendi valimistel valime Euroopa tuleviku ja debateerime Euroopa Liidu küsimuste üle. Need valimised pole hüppelaud kohalikku poliitikasse pääsemiseks, siin püsimiseks või lihtsalt isiklikult mugava positsiooni saamiseks," rõhutas riigipea. "Kutsun valijaid nõudlikult hindama, mida Eesti saadikud on seni teinud Euroopa Parlamendis ja kuidas oma tööd selgitanud ning sama nõudlikult küsima, mida kandidaadid teeksid selles parlamendis."

President Ilves loodab, et ükski kandidaat ei loobu valituks osutumisel oma kohast.

"Avatud valimisnimekirja demokraatlik mõte on anda rahva otsustada, kes esindab Euroopa Parlamendis Eesti valijaid. Erakonnas pälvib parlamendikoha see, kes saab isiklikult enim hääli. Kergekäeline loobumine rahva usaldatud kohast ei väljenda austust valijate suhtes," rõhutas riigipea.

"Olen veendunud, et Eesti heaolu kasvatamise kaks olulist eeldust on meie enda tublidus ja Eesti kuulumine Euroopa Liitu. Seega vajame avameelset ja julget mõttevahetust Euroopa Liidu tuleviku asjus: kuidas muuta õigusriiklikele väärtustele toetuv Euroopa üleilmses konkurentsis tugevamaks, ühtsemaks, kaitstes samal ajal rahvuskeeli ja -kultuure," sõnas president Ilves.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229