- Reset + PDFPrindi

President Ilves Ukraina leinapäeval: Euroopa Liit peab veenvalt näitama, mis on meile oluline ja milliste väärtuste eest me seisame

20.02.2014

"Leinates ja mälestades täna koos Ukraina rahvaga 18. ja 19. veebruaril Kiievis hukkunuid, on samas meis otsustavus peatada vägivald Ukrainas. Euroopa Liit peab veenvalt näitama, mis on meile oluline ja milliste väärtuste eest me seisame," ütles president Toomas Hendrik Ilves.

"Ukraina valitsus, kes kannab peavastutust olukorra eest riigis, ning opositsioon peavad leidma endas jõudu ja vastutustunnet alustada poliitilist dialoogi, mis väldiks vägivalla kordumist või selle levikut. Vastasel juhul on demokraatlike riikide järgmiseks loogiliseks sammuks hoolikalt sihitud personaalsed sanktsioonid vägivalla eest vastutavate isikute vastu, mida Eesti on valmis siis kindlasti toetama," rõhutas Eesti riigipea.

"Üleüldine usaldamatus Ukrainas tõukab riiki vägivalla, majandusliku kaose ja lootusetuse suunas, järjest kaugemale Euroopast, kuhu Ukraina kuulub," tõdes president Ilves.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229