- Reset + PDFPrindi

President Ilves sõidab töövisiidile Sofiasse ja Davosi Maailma Majandusfoorumile

20.01.2014

President Toomas Hendrik Ilves sõidab täna Bulgaariasse, kus lisaks kahepoolsele kohtumisele president Rosen Plevnelieviga osalevad riigipead nädalalehe Kapital korraldatud majanduskonverentsil. Edasi suundub president Šveitsi, et võtta korraldajate kutsel Davosis majanduse ja poliitika tippjuhte koondaval Maailma Majandusfoorumil sõna mitmes kõrgetasemelises paneelis.

Davosis osaleb president Ilves nii majandusele, e-tervisele, infotehnoloogia arengule kui ka geopoliitikale keskenduvates paneelides. Riigipea osaleb Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulzi ning Ukraina tipp-poliitikutega Ukraina tulevikku käsitleval sessioonil. Eesti on korraldajate poolt palutud üheks diskussiooniliidriks ka Euroopa konkurentsivõimet ning digitaalset taristut analüüsivatele sessioonidele.

Maailma Majandusfoorumi raames on Eesti riigipeal mitmeid kahepoolseid kohtumisi, sealhulgas OECD peasekretäri Angel Gurría'ga.

Davosis koguneb ka president Ilvese poolt juhitav Ülemaailmne Interneti haldusmehhanismide ja -koostöö kogu, mis on kokku kutsutud rahvusvahelist interneti haldust koordineeriva organisatsiooni ICANN (Interneti Nimede ja Numbrite Määramise Korporatsiooni) poolt. Kogusse kuulub kõrgel tasemel asjatundjaid kogu maailmast.

Maailma Majandusfoorum (World Economic Forum, WEF) on Šveitsi mittetulundusfond, mille korraldatud tippkohtumine toimub iga aasta jaanuaris Šveitsi idaosas, Davosi mägikuurordis. Foorumi üritustel kohtuvad rahvusvahelised äriliidrid, maailma tipp-poliitikud, intellektuaalid ja ajakirjanikud, arutades maailma ees seisvaid majandusküsimusi.

Eesti osaleb Davosis toimuval Maailma Majandusfoorumil korraldajate kutsel presidendi tasemel esimest korda.

Tagasi Eestisse jõuab riigipea laupäeva õhtul.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229