- Reset + PDFPrindi

President Ilves osaleb ÜRO 68. Peaassamblee avanädalal ning kõneleb mitmel rahvusvahelisel konverentsil ja tippülikoolides

19.09.2013

President Toomas Hendrik Ilves alustab täna töövisiiti Ameerika Ühendriikidesse.

Eesti riigipea kõneleb ÜRO 68. Peaassamblee ülddebati teisel päeval, 25. septembril esimese kõnelejana. Tema esinemise peateemadeks maailmaorganisatsioonis on Süüria küsimus, inimõigused, internetivabadus ning kestlik areng. Viimane on algava peaassamblee keskne teema.

President Ilves esineb avakõnega ka Eesti korraldatud kõrgetasemelisel arutelul ÜRO-s "Turvaline ja vaba internet", kus osalevad ka mitmed mõttekodade ning akadeemilise maailma esindajad.

ÜRO Peaassamblee ajal kohtub Eesti riigipea Gruusia presidendi Mikheil Saakašviliga ja osaleb Poola riigipea Bronisław Komorowski juhitud Ukraina-teemalisel kohtumisel, kus on kohal ka Ukraina liider Viktor Janukovitš.

President Ilves kõneleb era- ja avaliku sektori koostööle pühendatud organisatsiooni The Concordia Summit 2013. aasta aastakonverentsil, mis on sedapuhku pühendatud noortele ja tulevikule. Seal räägib riigipea riigi ja erasektori koostööst ettevõtluse ja ettevõtlikkuse arendamisel.

Eesti president külastab Ameerika Ühendriikides mitmeid rahvusvahelisse paremikku kuuluvaid kõrgkoole. New Yorgis, Columbia Ülikoolis esineb ta loenguga küberjulgeolekust ja netivabadusest. Bostonis, maailma ühe mainekaima tehnikaerialade ülikooli, Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi – Massachusetts Institute of Technology – majanduskoolis räägib president Ilves Eesti kogemusest viimase finantskriisi ületamisel ja IT arengust ning Tufts Ülikooli rahvusvaheliste suhete koolis Fletcher kõneleb ta tudengitele ja õppejõududele tänapäeva Atlandi-ülesest koostööst ja olukorrast Euroopas.

President Ilves osaleb ka Ameerika Ühendriikide riigipea Barack Obama pidulikul vastuvõtul ÜRO Peaassamblee avaistungi puhul ning korraldab koos Eesti peakonsulaadiga vastuvõtu New Yorgi Eesti Majas.

President Ilvese töövisiit Ameerika Ühendriikidesse kestab 28. septembrini.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229