- Reset + PDFPrindi

President Ilves külastab Hiiumaad

President Ilves külastab Hiiumaad
Kohtumine Hiiumaa maavanema Riho Rahuojaga, Kärdla linnajuhtide ja kohalike ettevõtjatega
© Vabariigi Presidendi Kantselei

02.08.2013

President Toomas Hendrik Ilves viibib täna ja homme Hiiumaal, kus kohtub kohaliku elu edendajatega ning külastab Kärdla Ratsupäevi ja kohvikutepäeva.

President Ilves kohtus täna Kärdlas Hiiumaa maavanema Riho Rahuojaga, Kärdla linnajuhtide ja kohalike ettevõtjatega. Ühtlasi külastas riigipea plastiettevõtet M&P Nurst.

Kohtumisel linnavalitsuses arutati Kärdla kui maakonnakeskuse rolli üle ning puudutati ka omavalitsuste liitumise teemat.

"Tunnustan Kärdla ja Kõrgessaare vallajuhte valdade ühinemise sammu eest ja loodan, et see liitumine ei jää Hiiumaal viimaseks. Usun, et ühinemisega võidavad ennekõike uue loodava omavalitsuse elanikud ning liitumine aitab kaasa kogu Hiiumaa arengule," ütles president Ilves.

"Kärdla linn kui maakonna- ja tõmbekeskus peab oma arengus olema teistele eeskujuks ja mootoriks. Mõistan, et see tähendab suuremaid investeeringuid ja taristut, mille mõju ületab linnapiire. Kindlasti vajame maakonnakeskustele analoogseid toetusi nagu seda on Leader programm maapiirkondadele, sest hetkel investeeritakse maapiirkondadesse rohkem kui seda suudavad teha keskused," lisas Eesti riigipea.

President Ilves külastas ka ettevõtet M&P Nurst ning tutvustus sealse toodanguga. "Mulle teeb head meelt, et M&P Nurst on leidnud endale kliendi meie ühe edukaima idufirma Click and Grow näol. See on hea näide sellest, kuidas meie ettevõtetele omane paindlikkus ja koostöö aitab säilitada ja luua töökohti ning leida edukalt uusi turge," tunnustas riigipea.

Homme külastab president Ilves Kärdla Ratsupäevi, kus autasustab noorte võistlussõidu kuute parimat ja Saarte Karikavõistlused 2013 sarja üldvõitjaid. Samuti osaleb riigipea Kärdla kohvikutepäeval.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229