- Reset + PDFPrindi

President Ilves: ainult Euroopa Liidu idapartnerlusriigid ise saavad oma tuleviku üle otsustada

09.09.2013

"Ainult Euroopa Liidu idapartnerlusriikidel enestel on õigus otsustada, millist tulevikku nad tahavad ja millistesse ühendustesse pürgivad. Majanduslike hoobadega neile surve avaldamine on vastuvõetamatu ja selles pole midagi ühist tänase Euroopa ja euroopalikkusega," rõhutas president Toomas Hendrik Ilves kohtumisel Gruusia peaministri Bidzina Ivanišviliga, kes viibib Eestis ametlikul visiidil.

Eesti riigipea kinnitas toetust Euroopa Liidu ja Gruusia assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppe parafeerimisele EL idapartnerluse tippkohtumisel tänavu sügisel Vilniuses.

"See on oluline maamärk, millele Eesti arvates peaks järgnema assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppe sõlmimine enne järgmist suve," ütles president Ilves, pidades oluliseks kiiret edasiliikumist EL-Gruusia viisalihtsustuskokkuleppega.

"Tähtis on meeles pidada, et Eesti nagu kogu Euroopa Liidu toetus kuulub demokraatlikule, õigusriiki austavale, kodanikuühiskonda toetavale ja reformimeelsele Gruusiale," märkis president Ilves.

Vabade ja demokraatlike presidendivalimiste korraldamine oktoobris nagu ka võimude tolerantne suhtumine opositsiooni on kinnitus Gruusia eurolõimumise jätkumisest, lisas Eesti riigipea.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229