- Reset + PDFPrindi

TÄNA: üle 9500 lapse jookseb 21 linnas Teatejooksul heategevuse nimel

TÄNA: üle 9500 lapse jookseb 21 linnas Teatejooksul heategevuse nimel
Lapsed Teatejooksul
© Hendrik Osula

05.05.2016

Täna toimub 21 linnas üle Eesti juba üheteistkümnendat korda heategevuslik Teatejooks, millest võtab tänavu osa rekordiliselt üle 9500 noore. Teatejooksul osalemisega kutsuvad lapsed üles helistama annetustelefonil 900 7777 (kõne hind 7 eurot), millega toetatakse liikumisvõime kaotanud laste ravi.

Tallinnas Kadrioru lossi ees avab Teatejooksu president Toomas Hendrik Ilves, kelle sõnul on Teatejooks väärt algatus, mis toetab liikumisvõime kaotanud lapsi, et nad uuesti omal jõul liikuma hakkaksid. "See on nende märkamine, kes seda tõepoolest vajavad. Usun, et liikumisvõime kaotanud noortele annab jõudu teadmine, et igal aastal kogunevad üle Eesti nende toetuseks ja abiks Teatejooksule tuhanded eakaaslased," ütles president Ilves.

Teatejooksu ühe eestvedaja Erik Pallase sõnul ei osanud korraldajad rohkem kui kümme aastat tagasi oodata, et üritusest kasvab Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus. "Tuhandete eesti laste ja nende õpetajate jaoks on Teatejooks saanud iga-aastaseks traditsiooniks, kus osaletakse rõõmuga üha uuesti ja uuesti. See on võimalus tunda rõõmu liikumisest ja teha oma jooksuga head," ütles Pallase.

Teatejooks toimub samaaegselt 21 paigas üle Eesti: Tallinnas, Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Raplas, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Sillamäel, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus. Suurim osalejate arv on seekord Tallinnas (1072 last), järgnevad Tartu (920 last) ja Pärnu (832 last).

Kõigis linnades peetakse Teatejooks viies vanusegrupis: 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele, igas meeskonnas on kaheksa liiget. Iga kool sai registreerida piiramatul arvul võistkondi, samuti võisid end kirja panna sõpruskondade või treeninggruppide võistkonnad. Teatejooksul võitjaid välja ei selgitata, oluline on osavõtt!

Teatejooksuga kogutakse tänavu annetusi kahe lapse ravi toetuseks – 4- aastase Tallinna tüdruku Uljana ja 6-aastase Kertu jaoks. Kertu sündis tugevalt enneaegsena lausa kaks ja pool kuud enne tähtaega. Tema kõndimist takistab alajäsemete spastilisus, mistõttu vajab ta liikumiseks nii tugiortoose kui ka kõnniabivahendeid. Uljana on aga sünnijärgse trauma tagajärjel spastiline – see tähendab, et tema lihased on kanged ning lihastoonus on nii kõrge, et liikumine on raske. Lähemalt saab lugeda: http://teatejooks.ee/toeta.html

Liikumisvõime kaotanud laste ravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab toetada, helistades aastaringselt avatud heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot).

Teatejooksu korraldab spordivõistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting. Teatejooksu suurtoetaja on AS Kalev, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Rademar ja Eesti Kergejõustikuliit.


Lisainfo:

Erik Pallase
Teatejooksu eestvedaja
Tel: 50 21 766
www.teatejooks.ee