- Reset + PDFPrindi

President Ilves: "Kevadtorm" on ajateenijate riigieksam

President Ilves: © Rene Riisalu (Eesti Kaitsevägi)

09.05.2016

"Olen kümne aastaga näinud, kuidas meie ajateenijad muutuvad järjest paremini väljaõpetatuks, ohvitseride ja allohvitseride juhtimine üha professionaalsemaks, kaitseväelaste varustus ikka kaasaegsemaks," ütles president Toomas Hendrik Ilves, kes külastas täna kaitseväe igakevadist suurõppust "Kevadtorm".

Keskpolügoonil Kalevi pataljoni ajateenijate, Scoutspataljoni elukutseliste kaitseväelaste ning liitlasüksustega Hollandist, Lätist, USA-st ja Leedust kohtunud riigipea nimetas "Kevadtormi" ajateenijate küpsus- või riigieksamiks, mis võtab kokku nende teenistusaasta.

"Ajateenijad on hästi õppinud ja neil on olnud head õpetajad," tunnustas ta. "Olen kindel, et neist saavad head reservväelased, kes hoiavad oma oskused värsked läbi kordusõppuste ja Kaitseliidus osalemise."

President Ilves nimetas positiivseks ka paljude tööandjate mõistvat suhtumist, kui nende reservväelastest töötajad osalevad õppustel.

Lisaks on "Kevadtorm" Eesti kaitseväe ja NATO liitlaste vaheline oluline kokkuharjutus, rõhutas president Ilves.

"Kümmekond riiki ja üle 5000 inimese sulandub ühte õppusesse. Paljud liitlased on "Kevadtormil" juba mitmendat korda, nad tunnevad siinseid olusid ja inimesi. See ongi see, kuidas NATO töötab ning harjutab seda, milleks allianss on loodud," ütles riigipea. "Meie kaitseväe suutlikkus koos liitlastega tegutseda on kindel ja ladus, mis lisab tänapäeva maailmas Eesti julgeolekule olulist tugevust."

President Ilvesele tutvustati ka õhk-maa harjutusväljal õhutulejuhtide tegevust koostöös liitlaste ründelennukitega, kes harjutasid maapealsete sihtmärkide tabamist.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond