- Reset + PDFPrindi

President Ilves Narvas: ettevõtlus tähendab inimeste toimetulekut

President Ilves Narvas: ettevõtlus tähendab inimeste toimetulekut
President Toomas Hendrik Ilves ja Ieva Ilves külastamas Narva ettevõtet Micro-Fix.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

03.05.2016

"Narvas nagu kõigis Eesti paikades on oluline ettevõtlikkus ja ettevõtlus, mis tähendab töökohti ja inimeste toimetulekut," ütles president Toomas Hendrik Ilves, kes külastas eile ja täna piirilinnas mitmeid erinevates valdkondades tegutsevaid firmasid.

Riigipea nimetas üllatavaks eilset kohtumist ettevõtte S.H.A.R.K. Animationem Studio noorte animaatoritega, kes toovad värsket verd Eesti animafilmi. Lisaks koolitavad nad lapsi ja täiskasvanuid multimeedia maailma uksi avama.

President Ilves külastas ka ambitsioonikat Narva ettevõtet InterVacTechnology, kes on üks väheseid Euroopas, kus toodetakse vere võtmiseks kasutatavaid kõrgtehnoloogilisi vaakumsüsteeme.

Täna tutvus riigipea 1993. aastal Narvas kuue inimesega alustanud firmaga Micro-Fix, kus praegu on üle 300 töötaja ning kus toodetud titaanist meditsiinitarvikud lähevad paljudele välisturgudele.

"Narvas on head oskustööjõudu ja tugev tööharjumus – see on vajalik kapital paljudele ettevõtjatele, kes otsivad tegutsemise või laienemise kohta," ütles president Ilves. "Riigi roll on olla ettevõtjatele arukaks ja paindlikuks partneriks, kes oskab vajadusel mõista ka piirkondlikke erinevusi."


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond