- Reset + PDFPrindi

President Ilves kohtus Eesti Panga juhatusega

28.04.2016

Eesti vajab majanduse üldiseks edendamiseks, mis tähendab ka inimeste heaolu ja toimetuleku paranemist, suuremat pilti haaravaid poliitilisi valikuid, mitte keskendumist pisiasjadele nagu riigilõivude ja trahvide tõstmine, tõdes president Toomas Hendrik Ilves, kes täna kohtus Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni ning asepresidentide Ülo Kaasiku ja Madis Mülleriga.

Eesti Panga juhid andsid riigipeale ülevaate muutustest Eesti ja euroala majanduses, mida iseloomustab tagasihoidlik kasvuprognoos.

President Ilvese hinnangul napib Eestis eelarve kujundajatel julgust avada aruteludeks ka senised tabuteemad, näiteks võimalikud muudatused maksupoliitikas.

Peame tegema asju senisest teistmoodi, muidu vajume seisakusse, hoiatas riigipea. Üks teema on kindlasti ettevõtluse edendamine laiemalt, kuna Maailma Majandusfoorumi raporti järgi peavad ettevõtjad praegu Eesti kaheks oluliseks probleemiks oskustööliste nappust ja maksukoormat. President Ilves nimetas muredena ka ettevõtete madalat tootlikkust ja paljude ettevõtjate ettevaatlikkust infotehnoloogia lahenduste kasutamisel.

President Ilves meenutas, et Eestit ei aita edasi kinniolek erakondlikus maksupoliitikas, vaid Eesti majanduse arengut soosiv maksukeskkond, mille üle arutamist ei tohi karta ja võimalikud muudatused ei ole kellegi poliitiline kaotus.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond