- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: President Ilvese kogumikplaadi müügist kogunes Minu Unistuste Päevale annetusena 4500 eurot

08.09.2016

Mullu detsembris ilmunud president Toomas Hendrik Ilvese kogumikplaadi "Teenage Wasteland – Lemmikud aastatest 1963–1978 / Favourites 1963–1978" müügist kogunes heategevusfondile Minu Unistuste Päev 4500-eurone annetus, mille president Ilves ja Universal Music Baltikumi juht Petri Mannonen andsid täna üle fondi esindajatele.

Plaat koondab aastatest 1963–1978 pärit 16 muusikapala, mis mõjutasid president Toomas Hendrik Ilvest noorusaegadel, kui ta elas Ameerika Ühendriikides. Iga ostetud plaadi pealt läks annetus heategevusprojektile Minu Unistuste Päev, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi.

"Mul on hea meel, et minu kogumikplaadi ostnud inimesed aitavad kaasa haigete laste unistuste täitumisele. Tean, millist rõõmu lapsed sellest tunnevad, sest aitasin möödunud sügisel täita Johanna unistuse, kes soovis kohtuda presidendiga. Tänane annetus aitab loodetavasti viia ellu paljude laste soove," ütles riigipea annetuse üleandmisel Vabariigi Presidendi Kantseleis.

Kogumikplaati esitleti lisaks Tallinnale ka Riias ja Helsingis. Tänaseks on Universal Music Baltics plaadifirma alt lisaks kogumikplaadile välja antud ka kogumik-vinüülplaat. Mõlemad on saadaval suuremates plaadipoodides üle Eesti.


Minu Unistuste Päev on 2011. aastal loodud vabatahtlike tegevusel ning toetajate rahastusel baseeruv organisatsioon, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et tuua nende ja nende lähedaste ellu rohkem rõõmu. Näiteks on Tristan oma perega helikopteriga sõitnud, Richard kallistas sisalikku, Aliide sõitis võidusõiduautoga, Johanna kohtus presidendiga ja Adelel oli päev, kus kõik said olla printsessid. Lisaks korraldatakse lastele, kes viibivad suure osa ajast haiglates või kodusel ravil grupiüritusi, mis aitavad neil üksteisega suhelda. Lisainfo: http://www.facebook.com/MinuUnistustePaev/ ja http://www.minuunistustepaev.ee/.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond