- Reset + PDFPrindi

President Ilves: e-riik ei tähenda vaid internetiühendust, vaid ühiskonna hoiakute muutmist

13.04.2016

President Toomas Hendrik Ilves tutvustas New Yorgis Eesti e-riigi kujunemist ja kogemust, rõhutades, et võimalikult paljudeni ulatuv internetiühendus on vaid tehniline lahendus, tõeline digiareng eeldab tõsist tööd riigijuhtimise, seadusandluse ja hariduse kujundamisel.

Eile kohtus Eesti riigipea New Yorgis Maailma Majandusfoorumi e-valitsemise meeskonnaga, kes koostab digitaalseid valitsemisvõimalusi tutvustavat raportit, kus Eesti edukogemus e-riigi juurutamisel on keskne teema. Ilves andis foorumile teleintervjuu, kus õhutas kõiki riike teadlikult, targalt ja pühendunult panustama digitulevikku ning väljendas muret Euroopa Liidu digitaalse mahajäämuse pärast. "Kui Euroopa Liit digiarenguga kiirelt kaasa ei lähe, siis muutume me ilusaks muuseumiks Ameerika Ühendriikidele, Indiale ja Hiinale, kes lähevad ära kaugele ette," hoiatas president Ilves.

Täna pidas Eesti riigipea New Yorgis Columbia ülikoolis infotehnoloogia ja arenguabi-teemalisel konverentsil avakõne, milles tutvustas Maailmapanga digi-teemalist arenguraportit, mille nõukoja kaasjuhiks ta oli. President Ilvese sõnul toob mahukas arenguraport Eesti välja ühe eduka näitena, kuidas erinevad tehnilised lahendused saavad olla demokraatia ja läbipaistvuse aluseks ning toetada kiiret majandusarengut. Eesti riigipea rõhutas, et digiarenguga kaasnevate viljadeni jõudmiseks ei piisa ainult internetiühendusest, suurem osa tööst on vaja teha riigijuhtimise, seadusandluse ja hariduse tasandil.

Maailmapanga arenguraporteid koostatakse eri teemadel igal aastal ning see on maailmas nö alla laaditavate teadusraportite esikümnes aastast aastasse. Selle aasta raport Digital Dividends on juba saavutanud Maailmapanga ajaloos kõige suuremad online-vaatamise ja mahalaadimise numbrid, mis ulatuvad kümnetesse tuhandetesse.

Lisaks president Ilvesele kõnelesid Columbia ülikooli konverentsil Google'i, Microsofti ja ÜRO esindajad.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond