- Reset + PDFPrindi

Soome president Sauli Niinistö abikaasaga tuleb Eestisse riigivisiidile

25.04.2016

Soome president Sauli Niinistö abikaasa Jenni Haukio'ga on nende esimesel riigivisiidil Eestis 17. ja 18. mail. Tallinnas võtab Soome riigipea vastu president Toomas Hendrik Ilves, külalisel on kohtumised ka Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja peaminister Taavi Rõivasega.

President Ilves nimetas sümboolseks, et tema ametiaja viimase riigivisiidi teeb Eestisse just Soome president, sest on vähe nii lähedasi ning paljuski kokku kuuluvaid rahvaid kui eestlased ja soomlased.

"Peaaegu sajand omariiklikust, mis Eestil ja Soomel on läinud osalt küll erinevalt, kohustab meid vaatama mitte üksnes ajas tagasi, vaid nägema ja mõistma kõike, mis ühendab Eestit ja Soomet täna," ütles president Ilves. "Ning vaadakem ikka rohkem ettepoole, mõtestades üha uuesti meie Euroopat ning ja meid kahte ka võtmes Eesti-Soome 200."

President Niinistö, keda saadab Eesti riigipea, kohtub TTÜ innovatsioonikeskuses Mektory noorema põlvkonna ettevõtjatega ning külastab Eesti kolleegi kodutalu Ärmal, kus on sündinud ka Eesti Vabariigi saadikuna Helsingis tänini tegutseva saatkonnahoone rajanud Hans Rebane, president Ilvese vanaonu.

Presidendid Niinistö ja Ilves kohtuvad Viljandi Ühisgümnaasiumi õpilastega, andes neile läbi küsimuste-vastuste koolitunni.

Soome riigipea abikaasa Jenni Haukio, keda saadab Ieva Ilves, külastab KUMU, Kadriorus asuvat soome kooli, Viimsis rannarahva muuseumi ja Viljandis pärimusmuusika keskust, kus ta saab ülevaate ka kultuuriakadeemiast ning pärimuskultuuri hoidmisest ja edendamisest.

President Ilves on oma ametiajal käinud Soomes kahel riigivisiidil – aastatel 2007 ja 2014. Soome president – toona Tarja Halonen – oli viimati Eestis riigivisiidil mais 2010. President Niinistö käis Eestis töövisiidil 2012. aastal, pärast riigipeaks valimist.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond