- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President esitas õiguskantsleri kandidaadiks Ülle Madise

Vabariigi President esitas õiguskantsleri kandidaadiks Ülle Madise © Andres Putting

05.12.2014

President Toomas Hendrik Ilves saatis Riigikogule ettepaneku nimetada õiguskantsleriks Ülle Madise. Eelnevalt pidas riigipea konsultatsioone parlamendierakondade esindajatega.

"Tartu Ülikooli riigiõiguse professor Ülle Madise on väga tugeva akadeemilise tausta ja pikaaegse riigihalduse kogemusega noorema põlvkonna jurist. Ta on töötanud õigusloome alal Justiitsministeeriumis ja Riigikogu põhiseaduskomisjonis, peakontrolörina Riigikontrollis ning nõustanud õigusalaselt Vabariigi Presidenti. Kõigis neis ametites on ta süvitsi tegelenud põhiseaduslikkuse järelevalve ja põhiõiguste kaitse probleemidega," põhjendas president Ilves oma valikut. "Ülle Madise on näidanud end autoriteetse ja tunnustatud juristina, kellel on suuri teeneid Eesti avaliku õiguse reformimisel. Ta on osalenud kõikide Eesti Vabariigi põhiseaduse kommenteeritud väljaannete koostamisel, neist viimase, 2012. aasta väljaande puhul oli ta toimetuse kolleegiumi juhiks."

Senise õiguskantsleri Indrek Tederi nimetas Riigikogu ametisse 12. veebruaril 2008 ja ametivande andis ta parlamendi ees 10. märtsil 2008. Tema seitsme-aastased volitused lõpevad 9. märtsil 2015.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229