- Reset + PDFPrindi

President Ilves: vabatahtlike töö aitab vähendada ükskõiksust

President Ilves: vabatahtlike töö aitab vähendada ükskõiksust
President Toomas Hendrik Ilves koos tänavu tunnustatud vabatahtlikega
© Dmitri Kotjuh

07.12.2014

"Olgu see haigetele lastele rõõmu valmistamine, vabatahtlik päästetöö, jalgpallitreeningud noortele või arvamusfestivali korraldamine. Teie kõik olete märganud neid, kes vajavad abi või tuge, olete märganud seda, mida teie kodukant või kogu Eesti vajab," ütles president Toomas Hendrik Ilves, kes andis koos organisatsiooniga Eesti Külaliikumine Kodukant täna Türi Kultuurikeskuses toimunud üleriigilisel vabatahtlike tänuüritusel üle aasta vabatahtliku aumärgid.

President Ilvese hinnangul on tegus vabakond iga vaba riigi loomulikuks osaks ning tegelikuks tugevuseks, sest vabatahtlikku tööd saab teha vaid hoolides oma maast ja oma inimestest.

"Seda saab teha vabast tahtest vaid seal, kus ei pea kartma kõrgemalt tulevat pahameelt ja kus saavad kõlada erinevad arvamused ning teistsugused seisukohad, kus inimesed saavad julgelt kaasa rääkida ja seeläbi oma riiki paremaks muuta," nentis riigipea ja lisas: "Vabatahtlik tegevus aitab hoida ühiskonda avatuna ja tervena."

"See omakorda aga aitab vähendada ükskõiksust ning võõrandumist meie ümber, aitab muuta Eestit suuremaks ja paremaks," sõnas president Ilves.

Vabatahtliku tegevuse tunnustamiseks laekus sel aastal 156 ettepanekut, mille hulgast tegi oma valiku hindamiskomisjon.

Sel aastal tunnusti ettevõtet Fontes PMP OÜ, mis soodustab oma töötajate vabatahtlikku tegevust vabaühendustes.

Üritusel tunnustati ka ühendusi või inimesi, kes on järjepidevalt vabatahtlikke juhendanud, neid tegevustesse kaasanud, hoidnud ja innustanud. Sel aastal tunnustati kuut vabatahtlike kaasajat: Marianne Bruhn (tegutseb SA-s Heategevusfond Minu Unistuse Päev), Kaie Holm (vabatahtlike kaasaja Tallinna Keskraamatukogus), Vilve Kirs (Virumaa päästeala vabatahtlike kaasaja), Ivika Nõgel (vabatahtlike kaasaja kodanikualgatuses "Maale elama"), Natalja Mahnova (vabatahtlike kaasaja mitteformaalse õppe keskuses VitaTiim), Arvamusfestival ja Kristi Liiva.

Aumärk anti üle kümnele vabatahtlikule, kes järjepidevalt tegutsevad Eesti ühiskonna heaks: Viive Etverk (vabatahtlik Haapsalu Sotsiaalmajas), Jaan Tulk (vabatahtlik Soometsa Külaseltsis), Kristiina Treial (vabatahtlik Sihtasutuses Kiusamise vastu), Henri Laupmaa (Teeme Ära, Rahvakogu ja Arvamusfestivali vabatahtlik), Gianna Leiten (vabatahtlik Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingus), Hergo Tasuja (koolitab noori jalgpallureid Emmastes, Käinas ja Kärdlas), Evelin Tamm (vabatahtlik SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondis), Helena Heidemann (vabatahtlik MTÜ-s Silmaring), Reet Viira (vabatahtlik Saaremaa Kodukandis, Teeme Ära maakonna koordinaator) ja Jüri Ehandi (vabatahtlik Eesti Skautide Ühingus).

Vabariiklikku tunnustust korraldatakse 2014. aastal Eesti Külaliikumise Kodukant projekti Märka vabatahtlikke! raames. Projekti toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Tänavu täitub 10 aastat üleriigilisest vabatahtlike tunnustamisest, mis sai alguse 2005. aastal Avatud Eesti Fondi algatusel.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229