- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: President Ilvese vastuvõtt Eesti parimatele sportlastele

09.12.2014

President Toomas Hendrik Ilves kutsus Vabariigi Presidendi Kantseleisse vastuvõtule Eesti parimad sportlased ja nende treenerid, tunnustamaks neid tänavuste saavutuste eest.

"Minule tähendab sport eelkõige terveid eluviise ja suured sportlased on siin ikka eeskujuks, eriti noortele, tegelikult aga kõigile. Teie järgi on hea joonduda, te kehastate pühendumust, tervist ja edu," ütles riigipea. "Mis on aga ühele väikesele rahvale vahetevahel kõige olulisem: spordivõistlustel saadud tiitel või medal või kõrge koht paneb meid alati objektiivselt mingisse pingeritta, tõestab paremust."

Ta rõhutas aususe olulisust meie ümber, öeldes, et Eesti ei saa riigina endale pettust ja valemängu lubada.

"Sel juhul ei peaks me kaua iseseisvana vastu. Ausana on kergem elada. Ausana saavutatu on magusam. Nii elus kui spordis," sõnas president Ilves.

Riigipea meenutas sportlaste vastutust ja kohustust, öeldes: "On eriti tähtis just Eestis, mistahes väikeriigis, kus iga saavutus on meile äärmiselt oluline, et need saavutused oleksid ausad, saavutatud tõsise töö ja sihikindlusega. See paneb igale sportlasele muu hulgas ka vastutuse ja moraalse kohustuse. Olla eeskuju noortele, tähendab olla eeskuju neis väärtustes, mida peame tähtsaks ja millel me ühiskond seisab. Nendeta oleme nõrgad."

"Teie olete tugevad ja ausad. Hoidke seda. See aitab teid ka järgmistel aastatel uute võitude, uute rekordite ja rahva kasvava lugupidamiseni," pöördus president Ilves Eesti parimate sportlaste poole.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229