- Reset + PDFPrindi

President Ilves peab Tartu ülikoolis avaliku loengu julgeolekust

President Ilves peab Tartu ülikoolis avaliku loengu julgeolekust © Arvo Jõesalu (Eesti Kaitsevägi)

11.12.2014

Reedel, 12. detsembril kell 12 on kõik huvilised oodatud Tartu ülikooli aulasse, kus Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves peab avaliku loengu "Muutuv julgeolekukeskkond ja Euroopa väärtused".

President Toomas Hendrik Ilves kõneleb oma loengus rahvusvahelisest julgeolekuolukorrast ja sellest, kuidas see on viimase aasta jooksul muutunud seoses Ukraina kriisiga.

Ilves kirjeldab meie jaoks sisuliselt täiesti uut julgeolekukeskkonda, sest esmakordselt pärast teise maailmasõja lõppu näeme teise riigi territooriumi annekteerimist ja riigipiiride siirdamist vägivalla ja ähvarduste abil, mis on vastuolus kehtivate rahvusvaheliste kokkulepetega.

President Ilves tõlgendab oma loengus, mida olukord tähendab Euroopale ja Eestile, millised on selle ideoloogilis-filosoofilised taustad ning mida peaksime tegema, et kaitsta ja hoida euroopalikke, demokraatlikke väärtusi.

Kõik huvilised on oodatud aulasse loengut kuulama ja küsimusi esitama. Vaata lisa: https://www.facebook.com/events/768277573220332/


Loengut on võimalik jälgida ka otseülekandes aadressil www.uttv.ee.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229