- Reset + PDFPrindi

President Ilves: uute ettevõtete tulek Narva näitab selle Euroopa Liidu piirilinna häid võimalusi

15.12.2014

President Toomas Hendrik Ilves avas täna Narvas Aquaphor veefiltrite tehase, mis on suurim ja kaasaegseim Eestis ja ilmselt kogu Euroopas.

"See, et tehas ehitati just siia, on tunnustus ja usaldus Narvale ja Narva inimestele," ütles riigipea, meenutades, et aasta pärast töötab tehases ligi 300 kohalikku elanikku.

"See näitab ka Narva kui Euroopa Liidu piirilinna häid võimalusi – nii soodsat geograafilist asukohta kui ka siinset motiveeritud ja õppimistahtega tööjõudu. Paljud ettevõtjad on seda märganud, kuid ruumi on veel enamatele – siin Narvas ja laiemalt Ida-Virumaal," sõnas president Ilves.

"Innovaatiline ja kaasaegne Eesti, läbipaistvate reeglite ja arenenud IT-lahendustega maa, on ettevõtlust toetav ning julgustav kõigile ettevõtjatele, kes tahavad end Eestiga tõsiselt siduda," kinnitas riigipea, öeldes tere tulemast ja soovides jõudu tööle mullu 100 miljoni dollarilise müügimahuga kontsernile Аquaphor Group nende Narva ettevõtmises.

Ettevõtte igapäevajuhtimist Eestis korraldab Westaqua-Invest OÜ, mis on holding-ettevõtte Electophor Inc. (USA) tütarfirma ning kelle müügimaht oli mullu 15,3 miljonit eurot ja kasum 2,7 miljonit eurot.

Aquaphor veefiltrite tehas asub Narva logistika-ja tööstuspargis. See on osa SA-st Ida-Viru Tööstusalad, mille asutajateks olid Narva, Jõhvi, Kohtla-Järve ja Kiviõli linnad ning rahandus-, majandus- ja kommunikatsiooni- ning keskkonnaministeeriumid.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229