- Reset + PDFPrindi

President Ilves kohtub täna Läti, Leedu ja Poola riigipeadega

02.12.2014

Täna võõrustab Eesti kui Balti koostöö tänavuse eesistujariigi president Toomas Hendrik Ilves Kõue mõisas Läti ja Leedu riigipäid Andris Bērziņšit ja Dalia Grybauskaitėt. Balti presidentide kohtumisel osaleb meile olulise regionaalse partneri ja julgeolekuliitlase Poola riigipea Bronisław Komorowski.

Balti-Poola presidentide kohtumise teemade seas on Venemaa agressiivsest tegevusest muutunud julgeolekuolukord Euroopas, EL-Vene ja NATO-Vene suhted, olukord Ukrainas, energiajulgeolek, digitaalne ühisturg, regionaalne koostöö, Euroopa Liidu idapartnerlus, samuti strateegiline kommunikatsioon - NATO selleteemaline oivakeskus avati hiljuti Lätis.

Eelmine Balti riikide presidentide kohtumine toimus 2013. aastal Lätis Birini mõisas ning eelmine taoline nelja riigipea kohtumine Eestis 2011. aasta detsembris Vihula mõisas. Toonase kohtumise eel ütles president Ilves, et Balti riigid ja Poola on piirkondlikult vägagi arvestatav jõud, koostöö Läänemere piirkonnaga üldisemalt muudab meie hääle veelgi tugevamaks.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229