- Reset + PDFPrindi

President Ilves osaleb Võnnu lahingu 95. aastapäeva tähistamisel Cēsises ja võtab Valgas vastu Võidupüha paraadi

President Ilves osaleb Võnnu lahingu 95. aastapäeva tähistamisel Cēsises ja võtab Valgas vastu Võidupüha paraadi
2012. aasta juunis toimunud riigivisiidil Lätti andsid president Toomas Hendrik Ilves ja Läti riigipea Andris Bērziņš ühise pressikonverentsi. President Bērziņš'il on käes ajalehe ''Bribwà Seme'' koopia, milles avaldati lause: "Meid toetades – toetate teie ka ennast."
© Erik Peinar

20.06.2014

President Toomas Hendrik Ilves sõidab pühapäeval, 22. juunil Cēsisesse, kus osaleb koos Läti riigipea Andris Bērziņš'iga eestlaste ja lätlaste võidetud Võnnu lahingu 95. aastapäeva pidustustel.

Cēsises – ehk Võnnus – toimub sõjaväe paraad, kus marsivad ka Eesti Vabariigi lipu toimkond ja Kaitseliidu Pärnu maleva rühm.

Sama päeva õhtul on president Ilves ja Evelin Ilves Carolin Illenzeeri fondi heategevuskontserdil Valga kultuurikeskuses. Fond loodi Eesti kaitseväe välismissioonidel langenud või raskelt vigastada saanud sõdurite laste toetamiseks.

23. juunil võõrustab Eesti riigipea president Bērziņšit Valgas, kus võtab vastu Kaitseliidu korraldatud Võidupüha paraadi, millel osaleb Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooni Zemessardze seitse rühma. Samuti on rivis Eesti mitme liitlasriigi sõjaväelased. Paraad lõpeb Valkas, tavapärane kaitseväe ja Kaitseliidu tehnika näitus ning sõdurisupi jagamine toimub Eesti-Läti piiril.

Eesti ja Läti ühise paraadi korraldamise Võnnu lahingu 95. aastapäeval leppisid kokku presidendid Ilves ja Bērziņš juba paari aasta eest.

Juunis 2012 ütles president Ilves riigivisiidil Lätis: "Tänini kehtib 1919. aasta oktoobris, Eesti soomusrongide Riiga jõudmist tervitades, ajalehes "Bribwà Seme" avaldatud lause: "Meid toetades – toetate teie ka ennast.""

Zemessardze ülem kolonel Leonīds Kalniņš on ühisparaadist rääkides öelnud, et see tõestab Balti riikide riigikaitselist ühtsust.


Vabariigi Presidendi Kantselei
Avalike suhete osakond
Tel 631 6229