- Reset + PDFPrindi

President Ilves: digiallkiri on Eesti e-riigi edu alus

04.07.2014

President Toomas Hendrik Ilves avas täna innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory V Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku sümpoosioni "Quo vadis, Estonia?", mille teemaks oli seekord e-demokraatia, e-valitsemine ja infotehnoloogia roll kaasaegses ühiskonnas. Oma avakõnes rääkis riigipea Eesti edusammudest infotehnoloogia valdkonnas ning e-riigi lahenduste kasutamise eelistest nii riigi kui kodaniku vaatepunktist.

President Ilves kirjeldas Eesti mitmekülgseid e-teenuseid, Eesti põhimõtteid infotehnoloogia arendamisel, meie digitaalse eduloo taustu ja põhjuseid ning Eesti koostööd teiste riikidega nii nende kui ka tulevikus ühiste e-riigi süsteemide väljatöötamisel.

Riigipea sõnul on turvaline digitaalne allkiri Eesti e-riigi lahenduste edu vundamendiks. Just toimiva elektroonilise identiteedi ja digiallkirja olemasolu võimaldab meil teistele riikidele eeskujuks olla.

Sümpoosionil kõneles ka Proteus Digital Health asutaja Andrew M. Thompson, kes keskendus uuematele e-tervise lahendustele. Thompsoni sõnul on uute tehnoloogiate abil võimalik jälgida inimeste ravimivõtmise regulaarsust ning ka ravimi mõju konkreetsele inimesele, mis võimaldab paremat ravi ja paremat terviseressursside kasutamist. Samuti tutvustas Thompson USAs toimivat digitaalse kooli süsteemi, mis aitab vähemkindlustatud lastel paremat haridust saada.

Traditsiooniline Eesti sõprade kokkutulek avati eile EAS-i korraldatud seminariga "Eesti - panustades nutikatesse lahendustesse" ning jätkus õhtul ERSO kontserdiga "Suur suvine kohtumine: Sõbrad", mida juhatasid Neeme Järvi ja Taavo Virkhaus. Täna hommikul kohtusid sõbrad peaminister Taavi Rõivasega ning õhtul toimub Oandu vesiveskis kontsert-vastuvõtt, kus esineb Andre Mustonen jazz-kvartett.

Eesti rahvusvaheliste sõprade kokkutulekule kogunes sel aastal üle 120 ettevõtja, teadlase ning poliitiku 21 riigist üle maailma, nende hulgas näiteks Soome president aastatel 1994-2000 Martti Ahtisaari, Schleswig-Holsteini minister-president Torsten Albig ning Kanada parlamendi liige Peter van Loan. Kokkutulek keskendub seekord e-demokraatia arendamisele ja Eesti edusammudele infotehnoloogia valdkonnas.

Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku idee sündis 2010. aastal. Kokkutulekuga soovitakse tänada ettevõtjaid, poliitikuid ja kultuuritegelasi, kelle tegevus on aidanud Eestil areneda dünaamilise majanduse ning ärksa kultuurikeskkonnaga euroopalikuks riigiks.


Vabariigi Presidendi Kantselei
Avalike suhete osakond
Tel 631 6229