- Reset + PDFPrindi

Ida-Euroopa riigipead kogunevad Varssavisse regiooni julgeolekut arutama

21.07.2014

President Toomas Hendrik Ilves sõidab täna Varssavisse, et osaleda homsel Balti riikide, Bulgaaria, Rumeenia ning Visegradi gruppi kuuluvate maade - Poola, Tšehhi, Slovakkia ja Ungari – riigipeade kohtumisel, kus kujundatakse septembris toimuva NATO tippkohtumise eel ühist seisukohta Venemaa õhutatud Ukraina kriisile ja hinnatakse selle mõju maailma julgeolekule.

Kohtumise põhiteema on olukord Ukrainas ja Venemaa agressioon, seda eriti eelmise nädala traagilise sündmuse valguses, kus Ida-Ukraina kohal toimunud Malaysia Airlines'i lennuõnnetusel hukkus ligi 300 inimest. Presidendid arutavad, milliseid samme peaksid nii Euroopa Liit kui ka NATO muutunud julgeoleku olukorras astuma ja vahetavad mõtteid eeloleva NATO tippkohtumise eesmärkide üle.

President Ilves kohtub töövisiidi raames kahepoolselt ka Poola presidendi Bronislaw Komorowski ja Slovakkia presidendi Andrej Kiska'ga.

Tagasi Eestisse jõuab president Ilves teisipäeval, 22.


* Visegradi grupp on ühendus, millesse kuuluvad Poola, Tšehhi, Slovakkia ja Ungari. Grupp sai alguse Tšehhoslovakkia, Ungari ja Poola tippkohtumisel Ungari linnas Visegradis 15. veebruaril 1991, kui kolme riigi juhid otsustasid oma riikide vahelise koostöö kaudu edendada Euroopa integratsiooni. Pärast Tšehhoslovakkia lagunemist liitusid ühendusega nii Tšehhi kui ka Slovakkia. Alates 1. maist 2004 kuuluvad Visegradi riigid Euroopa Liitu.


Vabariigi Presidendi Kantselei
Avalike suhete osakond
Tel 631 6229