- Reset + PDFPrindi

Eesti riigipea kohtus Hollandi välisministriga

28.04.2014

President Toomas Hendrik Ilvese ja Hollandi välisministri Frans Timmermans'i tänane kohtumine keskendus Euroopa Liidu ning NATO liikmesmaade koordineeritud ja ühtsetele vastusammudele Venemaa tegevusele Ukrainas.

"Liitlasi ühendavad organisatsioonid – nii Euroopa Liit kui ka NATO – näitavad praegu enda tõsiseltvõetavust või nõrkust, kui otsustavad, kuidas mõista hukka ning vastata Venemaa-poolsele rahvusvahelise õiguse rikkumisele ja agressioonile Ukrainas," rõhutas president Ilves. "Meie valik peab andma võimaluse öelda "On uhke olla eurooplane.", selmet tõdeda "On häbi olla eurooplane.""

Kui suhtume Venemaa vastastesse sanktsioonidesse ainult pragmaatiliselt, et need ei kahjustaks kaubandushuvisid, siis reedame meie ühised väärtused ja kõik selle, millele on toetunud Teise maailmasõja järel demokraatlik Euroopa, hoiatas Eesti riigipea.

Ta pidas tähtsaks, et Euroopa Liit toetaks ja julgustaks Ukraina tihedamat lõimumist Euroopaga.

"Loodan, et Ukraina võimud tulevad rahvusvahelise kogukonna abil toime praeguse kriisiga, mida õhutab Venemaa ning siis näeme enda kõrval demokraatliku, eduka ja euroopaliku Ukraina sündi," ütles president Ilves.

Eesti riigipea ja Hollandi välisminister rääkisid ka Euroopa Liidu ühtse digituru arengust, samuti info- ja kommunikatsiooniteenuste rakendamisest Eestis ja Hollandis.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229