- Reset + PDFPrindi

Eesti riigipea kohtus Kanada välisministriga

28.04.2014

Venemaa ründab Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust ning nüüd on demokraatlike riikide kohustus vastata jõuliselt, täpselt ja ühiselt, tõdesid president Toomas Hendrik Ilves ning Kanada välisminister John Baird tänasel kohtumisel Tallinnas.

"Sanktsioonid Euroopa senise julgeolekuarhitektuuri purustamise eest peavad olema mõjusad," rõhutas president Ilves. "Kõrvalseisja roll tähendaks oma lühiajaliste majandushuvide või lihtsalt ükskõiksuse nimel meie ühiste väärtuste hülgamist."

Ta tunnustas Kanada ühemõttelist ja nähtavat poliitikat nii Venemaa tegevuse ohjeldamiseks sanktsioonide kehtestamisel kui ka NATO heidutuse suurendamisel. Nii näiteks teatas Ottawa aprilli keskel, et annab kuus CF-18 hävituslennukit NATO käsutusse julgeoleku täiendavaks tagamiseks Kesk- ja Ida-Euroopas.

President Ilves ja välisminister Baird hindasid Eesti-Kanada kahepoolsete suhete seisu ja teineteisemõistmist väga headeks.

"Eesti ja Kanada hindavad ühtemoodi Euroopa muutunud julgeolekuolukorda ning on mõlemad täis otsustavust kaitsta neid põhimõtteid, millele on rajatud meie Atlandi-ülene koostöö," ütles president Ilves.

Eesti riigipea ja Kanada välisminister kõnelesid demokraatlike maade majanduslikust ja poliitilisest toetusest Ukrainale, et aidata sealsel valitsusel ületada võimuvahetuse järel tekkinud kriis, mida praegu süvendab Venemaa tegevus.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229