- Reset + PDFPrindi

Eesti riigipea andis interneti ühele loojale Vinton Gray Cerfile üle Maarjamaa Risti teenetemärgi

29.04.2014

President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Kadriorus Google'i asepresidendi ja interneti ühe looja Vinton Gray Cerf'iga ning andis talle üle Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi.

Tänavuse iseseisvuspäeva eel tegi riigipea otsuse anda Eesti kõrge teenetemärk Ameerika Ühendriikide arvutiteadlasele, TCP/IP tehnoloogia väljatöötajale Vinton Gray Cerfile, kelle teadustööd on kasutatud Eesti e-riigi ülesehitamisel.

President Ilves tänas Kadriorus toimunud kohtumisel Cerfi meile maailma avamise ja ühendamise eest ning avaldas soovi, et internet jääks piiranguteta kättesaadavaks kõigile ka edaspidi.

Cerf, keda peetakse üheks "interneti esiisaks" ja nimetatakse tehnoloogiaevangelistiks, nimetas hämmastavaks Eesti avatust ning ütles: kui internet oleks riik, oleks tema nimi Eesti.

Eile õhtul pidasid president Ilves ning rahvusvahelisele konverentsile "Vaba ja turvaline internet" saabunud Google'i asepresident Cerf konverentsi külalistele avaliku kahekõne tehnoloogia arengu, digiühiskonna ajaloo ja internetivabaduse edasise saatuse teemal.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229