- Reset + PDFPrindi

Eesti riigipea kohtus Briti parlamendi alamkoja spiikriga

Eesti riigipea kohtus Briti parlamendi alamkoja spiikriga © Erik Peinar

17.04.2014

"Venemaa juhtkonna tegevus Krimmi annekteerimisel ja separatismi toetamisel Ukrainas ei jäta NATOle valikut – allianss suurendab nähtavat ja heidutavat kohalolekut oma idapiiril asuvate liitlaste territooriumil," kinnitas president Toomas Hendrik Ilves, kes kohtus täna Suurbritannia parlamendi alamkoja spiikri John Bercow'iga Kadriorus.

Eesti riigipea nimetas Suurbritannia tegevust Ukraina kriisi ajal "eeskujuks mitmetele NATO ja Euroopa Liidu liikmesmaadele, kes on lühiajalise majanduskasu tõstnud ettepoole meie ühiste väärtuste ja rahvusvahelise õiguse kaitsmisest".

President Ilves pidas oluliseks Londoni otsust saata NATO õhuturbemissioonile Balti riikides täiendavalt Typhoon hävitajad, aga ka brittide kompanii osalemist Eesti kaitseväe suurõppusel „Kevadtorm" ja Suurbritannia liitumist NATO küberkaitsekeskusega Tallinnas.

"See kõik on üks kinnitus NATO kollektiivkaitsest ja solidaarsusest," sõnas Eesti riigipea. "Afganistanis, ISAF operatsioonil tugevnenud Eesti ja Suurbritannia relvavendlus jätkub ka pärast meie sõdurite lahkumist Afganistani lahinguväljalt."


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6226