- Reset + PDFPrindi

President Ilves: Euroopa peab mõtlema ka mittereageerimise hinnale

26.04.2014

President Ilves kõneles eile Lennart Meri Konverentsi avapaneelis Läänemere ja kogu transatlantilise ruumi julgeolekust. Ta rõhutas, et seoses Venemaa agressiooniga Ukraina vastu on rahvusvaheline julgeolekusituatsioon täielikult muutunud ning julgeoleku tagamiseks tuleb leida uusi lahendusi.

"Et Euroopa reaktsioon oleks tõsiseltvõetav, tuleb meil muuhulgas tõsiselt tegeleda ärielus valitseva korruptsiooniga ning teha rahapesu Euroopas võimatuks," kõneles president Ilves. Samuti tuletas ta meelde, et kui mõned Euroopa riigid muretsevad sanktsioonide mõju pärast nende majandusele, siis tuleks mõelda ka sellele, mis on mittereageerimise hind, ka majanduslikult. "Juba miljonite põgenike vastuvõtmine vallutatud Ukrainast avaldaks Euroopale tunduvat majanduslikku mõju," lisas riigipea.

Läänemere piirkonna julgeolekule keskendunud avapaneelis osalesid lisaks president Ilvesele veel Soome kaitseminister Carl Haglund, Ameerika Ühendriikide suursaadik NATO juures Douglas Lute ja endine Taani välisminister Uffe Ellemann-Jensen.

Lennart Meri Konverents algas eile Tallinnas ning jätkub pühapäevani. Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse poolt korraldatud konverentsi peateemaks on seekord Läänemere piirkonna julgeolek, kuid ka üldine rahvusvaheline julgeolekusituatsioon.

Eile õhtul pakkus president Ilves konverentsi külalistele õhtusöögi Lauluväljaku klaassaalis. Ta esineb veel koos Küberkaitse nõukogu presidendi Jane Holl Lute, F-Secure eksperdi Mikko Hyppöneni, Rootsi välisministri Carl Bildtiga pühapäeval küberkaitsele pühendatud paneelis. Paneeli on soovijatel võimalik vaadata ka otseülekandena: http://lmc.icds.ee/live


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229