- Reset + PDFPrindi

"Algab neljas Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek", BNS, 1. juuli 2013

01.07.2013

Neljapäevast laupäevani toimub neljas Eesti sõprade rahvusvaheline kokkutulek, mille keskseks ideeks on tänavu e-demokraatia arendamine ja Eesti edusammud infotehnoloogia valdkonnas.

Osavõtjaid võõrustavad president Toomas Hendrik Ilves ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Kavas on ka Eesti külaliste kohtumine peaminister Andrus Ansipiga ning traditsiooniline ERSO kontsert.

Kokkutulek avatakse neljapäeval EAS-i korraldatava seminariga "Eesti – panustades nutikatesse lahendustesse", mille peakõnelejaks on tuntud Briti teadlane Conrad Wolfram, kes tutvustab uut arvutipõhise matemaatika õpetamise pilootprojekti Eesti koolides. Taavi Kotka esitleb Eesti valitsuse algatusi moodsa ühiskonna rajamisel. Erik Kruse Ericssonist räägib korporatsiooni Networked Society kontseptsioonist. Oma nutikatest keskkonnasäästlikest lahendustest kõnelevad ABB, CGI ja "Teeme ära!" esindajad. Lisaks tutvustatakse seminaril innovaatiliste idufirmade demolahendusi.

Neljapäeva õhtul leiab aset juba traditsiooniks saanud ERSO kontsert "Suur suvine kohtumine. Sõbrad", mida tänavu juhatab Anu Tali.

Kokkutuleku keskseks sündmuseks on 5. juulil toimuv sümpoosion "Quo vadis, Estonia?", mille põhiteemaks on e-demokraatia, e-riik ja nende roll tänapäeva ühiskonnas. Esinejateks on president Toomas Hendrik Ilves, Stanfordi ülikooli professor doktor James S. Fishkin ja Ericssoni president ning tegevjuht Hans Vestberg. Fishkini teemaks on rahva esindusliku valimi teavitatud ja läbi kaalutud arvamuse väljaselgitamine ning kaalutlev demokraatia. Hans Vestbergi teemaks on võrgustatud ühiskond. Pärast sümpoosioni kohtuvad Eesti sõbrad peaminister Andrus Ansipiga.

Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku idee sündis 2010. aastal. Kokkutulekuga tänatakse ettevõtjaid, poliitikuid ja kultuuritegelasi, kelle tegevus on aidanud Eestil areneda dünaamilise majanduse ning ärksa kultuurikeskkonnaga euroopalikuks riigiks ning kellel võib olla võtmeroll Eestisse välisinvesteeringute toomisel. Sel aastal osaleb Eesti sõprade kokkutulekul üle saja ettevõtja, poliitiku ja arvamusliidri 20 riigist.