- Reset + PDFPrindi

"Preemiaomanikud võidavad ka medaleid", Eesti Päevaleht (LP), 23. märts 2013

23.03.2013

Veel kümmekond päeva, 4. aprillini saab esitada avaldusi SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu abikaasa allfondi noore sportlase preemia kevadisele taotlusvoorule.

Preemia suurus ühe saaja kohta on kuni 3200 eurot ja see on mõeldud kuni 21-aastasele väga heade õpitule-mustega noorele. Preemia on sihtotstarbeline ehk seda saab kasutada treening- ja võistlus-kulude katteks või varustuse soetamiseks.

Preemiat jagatakse kaheksandat korda, seega on seni autasustatud 21 noort sportlast või kollektiivi. Kes neist on olnud kõige edukam? Esimesel korral, 2009. aastal võitis preemia vehkleja Erika Kirpu, kes on võitnud omavanuste tiitlivõistlustel eri karva medaleid. Samuti tehti 2010. aastal õigeid valikuid, sest rahasumma läks teiste seas odaviskaja Liina Laasmale ja kahevõistleja Kristjan Ilvesele. Laasma võitis aasta hiljem omavanuste EM-il kuldmedali, Ilves näitas aga oma tugevust mõni nädal tagasi, kui võitis juunioride MM-il pronksi.


Reena rekord


Ka möödunud aasta laureaadid on otsustajaid rõõmustanud: teivashüppaja Reena Koll püstitas 4.24-ga Eesti rekordi, Kaur Kivistik võistles EM-il 3000 m takistusjooksu finaalis ja sõudja Jüri-Mikk Udam jõudis Londoni olümpiamängudele.

Peale eespool nimetatute on preemia saanud võistlustantsijad Oliver Kips ja Kristina Morozjuk, jalgpallur Anete Paulus, FC Levadia jalgpallikooli noormehed, kiiruisutaja Saskia Alusalu, ujujad Eric Tött, Keit Jaanimägi, Anette Remmelg, Roberta Mikk ja Elisabeth Egel, iluuisutajad Nanette Christine ja Naomi Charlotta Andersson, purjetaja Sten Christian Taal, kara-teka Tanel Paabo, kergejõustiklane Jorgen Liiv ja mitme alaga tegelev Rebeca Lotta Aasmäe.


Artikkel Eesti Päevalehe veebilehel.