- Reset + PDFPrindi

"President tegi mulgi hingele pai", Sakala, 5. juuni 2016

05.06.2016

Marko Suurmägi


"President tegi mulgi hingele pai ja tõstis mulkide eneseväärikust," kommenteeris laupäeval Paistus Mulgi peol olnud presidendi avakõnet sündmuse korraldaja ja Mulgi Kultuuri Instituudi juht Kaja Allilender.

Tema sõnul ongi sellist ühte rahvakildu ühendavat pidu nagu Mulgi pidu seda on, vaja just selleks, et inimesed oleksid uhked oma päritolu üle ja tahaksid seda rõhutada. "Tuleb tunnistada, et ikka on veel neid inimesi, kes oma Mulgimaa päritolu häbenevad," sõnas Allilender.

Tänavust Mulgi pidu nimetas korraldaja ise õnnestunuks. Enne üritust kartis ta küll vähese publiku pärast, sest just samal ajal olid Viljandis ehk napilt 15 kilomeetrit eemal hansapäevad, aga tegelikult tuli rahvast nii palju kui tribüün ja plats mahutas. "Umbes 3000 inimest oli koos esinejatega koos," arvas Allilender.

Õnnestus ka laat ja sedagi vaatamata samal ajal Viljandis olnud 5-6korda suurema müüjaskonnaga hansalaadale. Kauplejad jäid enamasti väga rahule, sest ostjaid oli hulgaliselt. Mõni ettevõte tunnistas hiljem, et nad olid väljas nii hansalaadal kui mulgilaadal ning müüsid kokkuvõttes Paistus rohkem kui Viljandis.

Mulgi pidu läks tegijatele maksma kokku ligi 33 000 eurot. Järgmise pea korraldamine algab kevadel stsenaariumi konkursiga ning see peetakse 2018. aastal Abja vallas.