- Reset + PDFPrindi

"President Ilves tutvustas Washingtonis Maailmapanga arenguraportit", ERR Uudised, 15. jaanuar 2016

15.01.2016

Lauri Tankler
Toimetas Aleksander Krjukov


President Toomas Hendrik Ilves tutvustas Washingtonis tema kaasjuhtimisel valminud Maailmapanga järjekordset arenguraportit, mille fookus on sel korral digitaalsetel lahendustel. Raport keskendub küsimusele, millised infotehnoloogilised lahendused aitavad kaasa riikide arengule.

President Toomas Hendrik Ilves on seletanud raporti sisu niimoodi, et kui seni on arenguriikidel olnud vaja Maailmapanga abi tammide ja irrigatsioonisüsteemide ehitamiseks, siis tänapäeval on vaja keskenduda digitaalsetele lahendustele ning see raport kirjeldabki, millised lahendused maailmas on toiminud ja mida oleks peale kaabli vedamise veel vaja, vahendasid ERR-i teleuudised.

Poolteist aastat valminud raport keskendubki sellele, kus on tugev õigusriik, kus on juba läbipaistvust riigi juhtimisel ning kus suudetakse läbi viia reforme näiteks konkurentsi tugevdamiseks ja kaubandustakistuste vähendamiseks.

Raportit hakkab Maailmapank nüüd kasutama võimalike projektide rahastamisel olles jõudnud nüüd seisukohale, et digitaalne areng on ühe riigi arengu seisukohalt oluline. President Ilvese sõnul on raport kasulik ka Eesti ettevõtjatele.

"Ma loodan väga, et see, et Eestit on toodud nii palju näiteks sellest, kuidas riik võib areneda tähendab ka, et need firmad, kes on osalenud läbi aastate kasvõi X-Tee väljatöötamisel või mõnel muul asjal, et neil hakkab veelgi paremini minema," ütles Ilves.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.