- Reset + PDFPrindi

"Ilves soovitas võimuparteide juhtidel dogmadest hoiduda", ERR Uudised, 12. jaanuar 2016

12.01.2016

Toimetas Aleksander Krjukov, Merili Nael


President Toomas Hendrik Ilves kohtus täna Kadriorus Reformierakonna esimehe, peaminister Taavi Rõivase, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski ning Isamaa ja Res Publica Liidu juhi Margus Tsahknaga, et arutada koalitsioonierakondade esimeestega alanud valitsusaastat.

"Teil on ees veel kolm aastat. Ärge võtke seda kui paratamatust, vaid kui võimalust Eestit paremaks teha," ütles president valitsuserakondade juhtidele.

Riigipea ning Tsahkna, Rõivas ja Ossinovski rääkisid nii konkreetsetest probleemidest, mis praegu kiirelt lahendust ootavad, kui ka pikematest algatustest, teatas presidendi kantselei.

"Keegi ei pea oma dogmades kinni olema, koalitsioonil tuleb tabuteemasid kartmata otsida ja leida üksmeel, mis aitab Eestit edasi viia," rõhutas president Ilves.

Ta nimetas kohtumist koalitsioonierakondade juhtidega asjalikuks aruteluks vastastikust umbusaldust tekitavate küsimuste üle ning samuti suurtest reformidest, olgu nendeks haldusreform kui osa riigireformist või tööhõivereform.

Eestil on suuremad väljakutsed kui see, kes läheb siit Euroopa Kontrollikotta ning Eesti avatud Euroopa riigina võiks nüüd lahendada kooseluseaduse rakendusaktide küsimuse, sõnas president Ilves.

"Kohtumine oli kasulik loodetavasti ka valitsusparteide omavahelisele suhtlemisele," ütles riigipea.

IRL-i esimees Margus Tsahkna ütles "Aktuaalsele kaamerale", et valitsus peab ise oma probleemidega hakkama saama. "Rääkisime päevapoliitikast ja ka nendest teemadest, mis on takistanud valitsuse tegevust mingil määral ehk ka Euroopa Kontrollikoja teemast. Aga see oli pigem infovahetus. Eks valitsus peab ise oma otsustega hakkama saama," rääkis ta.

Sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski tegi ettepaneku, et Euroopa Kontrollikoja Eesti esindajana võiks jätkata Kersti Kaljulaid. "Oleks praktiline ja mõistlik asuda otsima kandidaati, kellele võiks tekkida valitsuse konsensus ja ma kordasin oma ettepanekut, et tänane Kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid võiks selles ametis jätkata," ütles Ossinovski.

Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas loodab, et lahendus tuleb ruttu. "Me ei ole selle teemaga, mis puudutab Kontrolli koja kandidaati, teadlikult liiga kiirustanud. Me soovime jõuda kokkuleppele. Ma arvan, et see on nüüd teema, mis tuleks võimalikult kiiresti maha saada, et saaks tegeleda päris suurte teemadega," ütles Rõivas.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.