- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President Rakvere veekeskuse avamisel 2. mail 2008

02.05.2008

Hea Rakvere ja Virumaa rahvas.

 

Täna teeme ametlikult uksed lahti Rakvere uuel ujulal, veekeskusel ja hotellil. Hoolimata asutuse võõrapärasest nimest loodan siiralt, et Rakvere elanikud ja linna külalised võtavad selle koha omaks.

See keskus siin Rakveres on Eesti meeste tehtud ja Eesti raha eest tehtud. Siin – nagu olen kuulnud ja lugenud – on avalik võim ja eraettevõtlus arutanud juba eelnevalt läbi vastastikused huvid, pannud paika garantiid ja leidnud otstarbeka lahenduse.

Siin on uued töökohad. Siit hakkab laekuma maksuraha. Rakvere noored, kes siiani pidid ujumistundides käima kümnete kilomeetrite kaugusel, saavad edaspidi oma koduse ujula. Nende vanemad saavad kosutada siin oma tervist ja veeta vaba aega.

Põhjamaades, mille sarnased me soovime olla, maksab tund ujulas vähem kui kann õlut restoranis. Ma ei tea siinset hinnapoliitikat, kuid loodetavasti on ka Rakveres asjad õigetpidi paigas või vähemalt mitte hullusti valepidi.

Iga linn, iga omavalitsus peab hoolitsema selle eest, et kohalike inimeste elukvaliteet muutuks paremaks. Ta peab hoolitsema ka selle eest, et teiste linnade ja valdade inimesed tahaksid siia tulla oma vaba aega veetma, aga ka tööd tegema.

Korralik majutusasutus, söögikoht, sportimisvõimalused ja tervise kosutamise koht – need kõik on arenenud riigi ja areneva linna elukvaliteedi koostisosad. Ja ühtlasi lubavad need Rakvere linnal kinnistada oma tuntust kohana, kus ikka sünnib põnevaid ja uusi asju.

Soovin veekeskusele edu ja tarka majandamist. Linnavõimule soovin vastastikuselt kasuliku koostöö jätku eraettevõtjatega. Ja Rakvere rahvale soovin – ujuge, puhake ja jääge terveks. Sellest võidate ise, võidavad Rakvere linn ja Eesti riik.

 

Vaata ka videot ERR veebilehel.