- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President Infotehnoloogia kolledži õppehoone avamisel Tallinnas 6. märtsil 2008

06.03.2008

Austatav Eesti Infotehnoloogia kolledži pere,
lugupeetav minister,
head sõbrad.

Mul on väga hea meel siin seista. IT-kolledži avatav uus õppehoone on järjekordne märk, et Eesti kuulub juhtivate infotehnoloogia riikide hulka ning seda, et meil on tõsine kavatsus seal esiliigas ka püsida. Ehk siis kasutades üht tuntud poliitilist loosungit: me ei pea IT-valdkonnas ja selle kasutusvõimaluste avaruse alal pürgima viie või kümne edukama hulka.

Me peame seal tipus püsima. Me peame olema uuendustele avatud, võtma vastu kõik originaalsed ideed, mis aitavad edasi liikuda. Olgu need ideed kui tahes hullumeelsed. Ka Eesti koolide internetiseerimise kava üle kümne aasta tagasi oli tol ajal hullumeelne idee. Täna on see aga kauge minevik, täielik normaalsus, millesse suhtume õiglase loomulikkusega.

Siit rakenduskõrgkoolist avanevad õige mitmed teed. Siin omandatakse oskusi, mis ei jäta oskajaid nälga. Sest vajadus hea ettevalmistusega spetsialistide järele saab vaid kasvada. Eks ole selle märgiks seegi, et väga paljud selle õppeasutuse õppuritest on juba täna hõivatud erialase tööga. Ehk isegi liiga palju, kuid kindlasti ei ole see etteheide õpilastele.

Ma usun, et uus õppehoone aitab kaasa kolledži arengule:

Et paremad õppetingimused meelitavad siia kõige andekamaid. Et peagi käivitub siin ka magistriõpe. Et üha enam kinnistuks teadmine, et siit saadav haridus pole mitte õppimise lõpp vaid pigem algus. Teisiti pole see ka mõeldav, kuivõrd siin õpetatavad erialad muutuvad väga kiiresti.

Soovin teile edu ja jõudu, saagu see hoone koduks tarkadele inimestele ja uutele julgetele ideedele!