- Reset + PDFPrindi

Vabariigi Presidendi tänusõnad Noorte Kotkaste kõrgeima autasu, Põhjakotka märgi, kättesaamise järel Kadriorus 18. oktoobril 2007

19.10.2007

Tänan teid, et andsite mulle Noorte Kotkaste kõrgeima autasu – Põhjakotka märgi.

Noored Kotkad on uhke võimalus noortele teha esimesed sammud isamaalisuse ning oma riigi hoidmise ja oma riigist hoolimise teel.

Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm, kes astus teie sekka juba 9-aastaselt on otsekui nende heade põhimõtete kehastus. Kaitseliit, ajateenistus kaitseväes, Tartu Ülikool, siis tagasi Kaitseliitu ja nüüd Noorte Kotkaste peavanemaks – see on sirge ja arukas tee oma riigi teenimiseks.

Ent viieteistkümne aastaga pole Noorte Kotkaste seast sirgunud mitte ainult kaitseliitlasi ja kaitseväelasi, vaid ka häid riigiametnikke, toimekaid IT-spetsialiste, edukaid ettevõtjaid, tublisid töömehi ja lihtsalt väärikaid kodanikke.

Riigipeana kinnitan teile, et Noored Kotkad ja Kodutütred nagu ka skaudid ja gaidid on väga olulised vabatahtlikkusele toetuvad noorte organisatsioonid. Teie aitate Eesti olevikku ja tulevikku kindlamaks muuta. Teie olete eeskujuks oma eakaaslastele, aidates oma põlvkonnal paremaks ja tervemaks kasvada.

Ma soovin noorkotkastele ja nende juhendajatele põnevaid päevi, õigete radade leidmist ja unistuste täitumist.

Isamaa auks olge alati valmis!

Aitäh!