- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President vastuvõtul Eesti Vabariigi suursaatkonnas Helsingis 15. märtsil 2007

15.03.2007

Lugupeetud daamid ja härrad,

mu esimene riigivisiit on lõpule jõudmas. Tahan tänada Soomet mind ümbritsenud soojuse ja tähelepanu eest. Tean, et Eestil ja eestlastel on soomlaste südameis eriline koht, kuid selle otsene kogemine pakkus erakordse kogemuse.

Kohtumised Soome riigi juhtidega kulgesid väga vahetult ning usalduslikult, nii nagu vaid naabrite ja hõimlaste puhul võimalik. Tõdesime tähtsaimana ja üksmeeles selles, et tulevikuküsimustele on vaja vastuseid otsida juba täna, ning et seda tehes tuleb jõud ühendada. Õnnestunud tulevikulahendused eeldavad tänast innovatiivset hoiakut, häälestumist ootamatuile lahendusile. Soome on eeskujulikult uuenduslik, kuid Eestilgi on arvestatav innovatsioonipagas, eriti avaliku sektori vallas. Uuele avatud olemine eeldab julgust valikuid teha ja vastutada ning meie ühiskonnad on tõestanud, et tulevad sellega edukalt toime.

Daamid ja härrad,

mul on rõõm tervitada tänasel vastuvõtul Eesti Vabariigi teenetemärgi kavalere. Nende inimeste teened Eesti ees on silmapaistvad ning olulised. Mul on au ordenid nende omanikele üle anda ja soovida teile kõigile jõudu, tervist ja püsivat usku Eestisse!