- Reset + PDFPrindi

President Ilves ja Evelin Ilves alustavad riigivisiiti Rootsi

Presidendipaar Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves alustasid täna reisi Tallinki laeval Victoria Rootsi kuningriiki.
Presidendipaar Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves alustasid täna reisi Tallinki laeval Victoria Rootsi kuningriiki.
© BNS photo/Marko Mumm

17.01.2011

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves lahkuvad täna õhtul reisilaeval Victoria Stockholmi, kus homme algab nende riigivisiit Rootsi Kuningriigis.

Kuningas Carl XVI Gustaf’i kutsel toimuva kolmepäevase riigivisiidi ajal kohtub Eesti riigipea Rootsi parlamendi esimehe  Per Westerberg’i, peaminister Frederik Reinfeldt’i ja teiste kõrgete ametiisikutega ning Rootsi juhtivate ettevõtjatega.

President Ilves, keda saadab riigivisiidil Eesti Kaubandus- Tööstuskoja esinduslik äridelegatsioon, osaleb Eesti-Rootsi äriseminari avamisel. Samuti kõneleb ta küberjulgeoleku seminaril, mis korraldatakse Stockholmis Rootsi välisministri Carl Bildt’i algatusel. President Ilves külastab ka Rootsi riikliku elektrivõrgu Svenska Kraftnät peakorterit, Stockholmi Linnavalitsust, Euroopa Liidu Põhjala lahingugruppi Enköpingus ning esineb loenguga Uppsala Ülikoolis.

Eesti riigipea külastab ka Rootsi eestlaste annetustest rajatud mälestusmärki “Vabaduse värav”, mis on kümnete tuhandete põgenike tänu Roostile ja rootslastele ning Stockholmis asuvat Eesti Maja ja Eesti kooli.

President Ilvest saadavad riigivisiidil Rootsis ka justiitsminister Rein Lang, majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, Riigikogu liikmed Marko Mihkelson ja Toomas Varek, Eesti Panga Nõukogu esimees Jaan Männik, Tartu Ülikooli rektor Alar Karis ning Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

Evelin Ilves külastab Rootsis mitmeid laste ja noorte terviseprobleemidega, samuti tervisliku toitumisega seotud asutusi ja uurimiskeskusi.

Tagasi Tallinasse jõuavad Vabariigi President ja Evelin Ilves neljapäeva, 20. jaanuari õhtul.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229