- Reset + PDFPrindi

Lapsed pääsevad annetajate abiga tasuta kunstimuuseumisse

Lapsed pääsevad annetajate abiga tasuta kunstimuuseumisse
Evelin Ilves avas KUMU sünnipäeva avaürituse ''Aitan lapsi kunsti juurde''.
© Kalev Lilleorg

16.02.2015

Heategevusfond Aitan Lapsi alustas koostöös Eesti Kunstimuuseumiga uue projektiga "Aitan lapsi kunsti juurde", mille raames oodatakse kõiki koolilapsi tasuta erinevaid Eesti Kunstimuuseumi koosseisu kuuluvaid muuseume külastama. Projekt saab teoks tänu keskkonnateadlikele inimestele, kes on pandipakendite automaatide kaudu annetanud oma raha heategevusfondile Aitan Lapsi.

"Aitan lapsi kunsti juurde" avaüritus toimus eilsel Kumu 9. sünnipäeval, kus lapsed said muu hulgas kunstnike juhendamisel luua kavandeid taaraautomaadi esipaneeli kujundusele, mis oli ka kohale toodud, et lähemalt tutvustada selle seesmist masinavärki ning pakendite taaskasutusse suunamise tähtsust.

Koostöö Eesti Kunstimuuseumiga on heategevusfondi Aitan Lapsi nõukogu liikme Rauno Raali sõnul loomulik jätk, mis toob lisaks teatrile ja kirjandusele nüüd ka kunsti lastele lähemale: "Alates projekti algusest on 43 000 Eesti last saanud nautida teatrielamusi ja 2014. aasta kevadest alates on kõikides lasteosakondadega haiglates raamatukarussellid. Nüüd on lastel võimalus tasuta külastada ka kunstimuuseume ja seda kõike tänu lahketele inimestele, kes pakendiautomaatide kaudu on heategevusfondile annetanud."

"Igas lapses on peidus väike geenius, ent kui annet endale ei teadvustata või seda lihtsalt ei avastata, ei pruugigi see kunagi väljenduda. Sestap peaks iga laps saama proovida erinevaid loovaid tegevusi, et leida, mis teda innustab, mis ta looma ja lendama paneks. Mul on väga hea meel, et teatrile ja raamatutele on nüüd lisandunud kaunid kunstid," ütles Heategevusfondi Aitan Lapsi patroon Evelin Ilves.

"Aitan lapsi kunsti juurde" projekti vältel on koolilastel võimalik tasuta külastada Kumu ja Kadrioru Kunstimuuseume ning Mikkeli, Niguliste ja Adamson-Ericu muuseume. Iga selline külastus Eesti Kunstimuuseumi muuseumitesse toimub spetsiaalse haridusprogrammi raames. Käelist tegevust sisaldavad programmid on interaktiivsed ning heaks täienduseks kooli kunstiajaloo tundidele. Eesti Kunstimuuseumi haridusprogrammid pakuvad avastamis- ja kaasamõtlemisrõõmu igas vanuses õpilastele, olles ka suurepäraseks keelekümbluse võimaluseks. Haridusprogramme juhendavad muuseumipedagoogid või selleks koolitatud inimesed ning need on koostatud vastavalt laste vanusele. Selleks, et õpilased saaksid tasuta muuseume külastada ja võtta osa haridusprogrammidest, peavad koolid ennast registreerima Eesti Kunstimuuseumi veebilehel.

Esimesel poolaastal on projekti eelarve 10 000 eurot, millest pool moodustab heategevusfondile Aitan Lapsi tehtud annetustest ja teine pool Kumu vahenditest.

2014. aastal heategevusfondile Aitan Lapsi tehtud annetuste kogusumma ületas 93 000 eurot, millest 70 000 läks Eesti Etendusasutuste Liidule lastele teatrielamuste pakkumiseks. Raamatukarussellide projekti koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega toetas Aitan Lapsi 16 500 euroga. Selle tulemusel said kõik Eesti lasteosakondadega haiglad uusi raamatuid ja lauamänge tulvil raamatukarussellid. Lisaks toetas fond 5000 euroga SA Minu Unistuste Päeva heategevuslikke üritusi ja 3000 euroga teatrietenduste korraldamist Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses.


Heategevusfond käivitas kampaania "Aitan Lapsi" 2011. aastal koostöös Eesti Pandipakendi, Tomra Balticu ja teistega lastele kultuurielamuste pakkumiseks. Sellest ajast alates on inimesed teinud pakendiautomaatide kaudu annetusi 307 609 korral 281 924 euro väärtuses.

Lapsi saab aidata iga inimene: piisab vaid pandipakendi tagastamisest taaraautomaati ning annetusnupu Aitan Lapsi vajutamisest. Annetada saab 279 taaraautomaadis üle Eesti. Suurematest jaekettidest on projektiga liitunud Prisma, Selver, Rimi, ETK Maksimarket, Konsum, Stockmann, Kaubamaja ja Grossi Toidukaubad.


Lisainformatsioon:

Rauno Raal
SA Heategevusfond Aitan Lapsi nõukogu liige
E-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel: 5169788
www.aitanlapsi.ee