- Reset + PDFPrindi

"Evelin Ilves: leib pole põgenemispaik", ERR Uudised, 25. november 2014

25.11.2014

Toimetas Rutt Ernits


Presidendiproua Evelin Ilves sai suvel valmis raamatu "Leib. Ilo & Vägi", mis koondab endas leivateo saladusi. Naine tõdes, et leib pole tema jaoks siiski põgenemispaik.

"Leib on mõnes mõttes lihtsam ja mõnes mõttes keerulisem. Leib on elus asi, sellega ei saa mängida ja ammugi mitte põgeneda. Leivaga tuleb aus olla ja süda peab olema avatud," rääkis Ilves ETV saates "Terevisioon".

Naine lisas, et suvistele sündmustele tagasi vaadates võib ta öelda, et elu läheb edasi. "Ma keskendun nendele asjadele, mida ma tunnen ja mida ma oskan, üks nendest on leib," ütles Ilves.

"Leib. Ilo & Vägi" valmimisel osales ka Kihnu Virve, kes tõi endaga kaasa palju armastust. "Seda paljud ei oska," ütles Ilves ja lisas, et armastust tuleb tema ellu aina juurde. "Kindlasti pole seda vähemaks jäänud. Armastust tuleb ikka kogu aeg juurde. Selle nimel tuleb elada," lausus ta.

Kuigi naine pole kindel, kas teeb kunagi veel mõne leivaraamatu, kinnitas ta, et püüab oma kogemustega näidata, kuidas leib lauale jõuab. "Ja mida sa ise pead andma, et see maitse ja energia tuleks," rääkis Ilves.

Raamat ilmus ka inglise keeles ning grammatikaga aitas president Toomas Hendrik Ilves. "Ta vaatas üle, sest tema jaoks on hästi oluline see, et inglise keel oleks korrektne. Ja tegi päris palju parandusi," tõdes naine.

Evelin Ilvese eesti- ja ingliskeelne leivaraamat "LEIB. Ilo ja vägi. BREAD. The Beauty & the Might." jõuab müügile täna. Raamatus on sees 18 leivaretsepti ja sinna on püütud leiva lugu ja nägu, naise ilu ja vägi, looduse mitmekesisus, võimsus ja olemise ilo.

Raamatu autori Evelin Ilvese sõnul on ta 12 aastat järjepanu leiba küpsetanud, selle aja jooksul paljusid erinevaid sorte katsetanud ja eestimaisest jahust ka mitmeid eksootilisi leivatooteid teha proovinud. "Leib on meie toidulaual ju kesksel kohal, seetõttu on tore, kui leivakorv on rikkalik. Tore on oma kogemusi teistega jagada, sest olen nii palju kordi näinud, kui palju rõõmu üks armastusega tehtud leib või sai võib luua. Kimp parimaid retsepte, mida ka lihtne teha, on nüüd lugejate proovida, katsetada, maitsta, hinnata. Jätkugu leiba ja rõõmu," ütles Evelin Ilves.

Iga raamatuost toetab MTÜ-d Saagu Valgus, kes abistab puudust kannatavaid lapsi.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.