- Reset + PDFPrindi

Täna ilmub Evelin Ilvese raamat "LEIB. Ilo ja vägi. BREAD. The Beauty & the Might."

25.11.2014

Täna jõuab müügile kirjastuses Varrak ilmunud Evelin Ilvese eesti- ja ingliskeelne leivaraamat "LEIB. Ilo ja vägi. BREAD. The Beauty & the Might.", kus sees 18 leivaretsepti. Fotograaf Katrina Tangi pildid talletavad Eesti leiva, looduse ja naise mitmekesisust. Iga raamatuost toetab MTÜ-d Saagu Valgus, kes abistab puudust kannatavaid lapsi.

Raamatusse on püütud leiva lugu ja nägu, naise ilu ja vägi, looduse mitmekesisus, võimsus ja olemise ilo. Evelin Ilves valis välja 18 leivaretsepti, mida kaunistavad 18 fotot inspireerivate Eesti naistega eripalgelistes Eestimaa paikades.

Raamatu autori Evelin Ilvese sõnul on ta 12 aastat järjepanu leiba küpsetanud, selle aja jooksul paljusid erinevaid sorte katsetanud ja eestimaisest jahust ka mitmeid eksootilisi leivatooteid teha proovinud. "Leib on meie toidulaual ju kesksel kohal, seetõttu on tore, kui leivakorv on rikkalik. Tore on oma kogemusi teistega jagada, sest olen nii palju kordi näinud, kui palju rõõmu üks armastusega tehtud leib või sai võib luua. Kimp parimaid retsepte, mida ka lihtne teha, on nüüd lugejate proovida, katsetada, maitsta, hinnata. Jätkugu leiba ja rõõmu," lisas Evelin Ilves.

Kirjastuse Varrak juhataja Priit Maide sõnul on tal hea meel, et raamatupoode rikastab nüüd leivaraamat, mis ei ole pelgalt retseptikogumik, vaid annab edasi leiva kui ühe Eesti sümboli väge ja hinge. "Kaante vahele on saanud vahetu ning siiras lugu leiva olemusest ja tähendusest," nentis Priit Maide.

MTÜ Saagu Valgus eestvedaja Siiri Sisask märkis, et Evelin Ilvese otsus raamatu loomise ja ilmumisega toetada just puuduses kannatavaid lapsi, on väga oluline. "Iga toetus, iga hea tahe ning mõte kaasa aidata, kus abi oodatud on, loob meile kõigile parema ühiskonna. See vägi, millest Evelin on seoses oma raamatuga rääkinud ja väärtustanud, teenib head eesmärki ̶ et lastel oleks Eesti riigis turvalisem elu," ütles Siiri Sisask. Iga raamatuost toetab MTÜ-d Saagu Valgus ühe euroga.

Raamatu fotode autor Katrina Tang meenutas, et püüdis Eesti leiva, looduse ja naise ilu kõige ilusamal viisil jäädvustada. "Mul on väga suur au olla seotud ettevõtmisega, mis on niivõrd suure positiivse ja emotsionaalse laenguga ning jäädvustab meie oma naised nende kõige ehedamal kujul," lisas Katrina Tang.

Leivaraamat on visuaalselt kaunis ja oma retseptide tõttu praktiline jõulukink nii eesti kui ka inglise keelt kõnelevale inimesele.

Evelin Ilves külastab jõulukuul mitmeid raamatupoode üle Eesti, et jagada autogramme ja avada huvilistele oma raamatu tagamaid. Autogrammitundide ajakava saab vaadata kirjastuse kodulehelt www.varrak.ee.

Raamatuid välismaale müüb ja toimetab kohale nii Rahva Raamat kui Apollo. www.rahvaraamat.ee ja www.apollo.ee.

Kirjastus Varrak (www.varrak.ee) on loodud 1991. aastal. Esimesel tegevusaastal ilmus neli brošüüri ja järgmisel aastal 12 pehmeköitelist väljaannet. Järgnenud aastad on möödunud kasvamise tähe all ning alates 2000. aastate keskpaigast ilmub Varrakult juba üle 200 raamatu aastas. Kirjastus üllitab nii ilukirjandust kui ka ajalooraamatuid, teatmeteoseid, aimekirjandust ja lasteraamatuid.


Lisainformatsioon:

Priit Maide, Kirjastuse Varrak juhataja
Tel: +37256461110
E-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.


Evelin Ilves "LEIB. Ilo ja vägi. BREAD. The Beauty & the Might"
Fotod Katrina Tang
Kujundus Dan Mikkin
Tõlge inglise keelde Juta Ristsoo
192 lk, kõva köide, eesti- ja ingliskeelne
kirjastus Varrak


Leivategu on alati eriline. Ühelt poolt seetõttu, et meie armastus ja austus tema vastu on mõõtmatud. Teiselt poolt sellepärast, et pole kuigipalju neid asju, mida me oma kätega suudame maailma parimana teha... Aga just seda ta on – kodus tehtud leib, mis maitseb tegija perele üle kõige. Paljudesse Eesti koduköökidesse on leivategu pühaliku ja armsa hõngu tagasi toonud. Ent leib võib olla eri näo ja sadade maitsetega. Just seetõttu sai sellesse raamatusse valitud need 18, mis teie leivakorvi rikkalikumaks ja sööjad veelgi õnnelikumaks teeks. Kes pole aga veel kordagi ise leiba teha proovinud – üks hea päev alustamiseks võiks olla just täna. Rõõmu, väge, ilo teile!

Iga ostetud leivaraamatuga toetad ühe euroga MTÜ-d Saagu Valgus, kes abistab puudust kannatavaid lapsi.