- Reset + PDFPrindi

Riigipea nimetas David Vseviovi Eesti Koostöö Kogu nõukogu liikmeks

30.08.2012

President Toomas Hendrik Ilves nimetas täna oma käskkirjaga Sihtasutuse Eesti Koostöö Kogu nõukogu liikmeks Eesti Kunstiakadeemia professori David Vseviovi.

„David Vseviovi tööga ajaloolase ja ühiskonnategelasena on kursis igaüks, kes tunneb huvi raamatute vastu, kes loeb ajalehti ja kuulab raadiot. Tema erudeeritus, arvamuste tasakaalukas tonaalsus ja seisukohtade läbimõeldus võiksid minu hinnangul olla eeskujuks kõigile, kellelt küsitakse hinnanguid Eesti ühiskonnas aset leidvatele sündmustele ja protsessidele," ütles riigipea.

President Ilvese sõnul on ta veendunud, et professor David Vseviovi liitumisega kasvatab Eesti Koostöö Kogu oma ühiskondlikku kaalu Eesti pikaajaliste eesmärkide sõnastamisel ning kodanike ja vabaühenduste kaasamisel nende eesmärkideni jõudmisel.

President Ilvese poolt 2007. aastal asutatud Eesti Koostöö Kogu (www.kogu.ee) annab välja regulaarset Eesti Inimarengu Aruannet, osaleb praegu Eesti haridusstrateegia väljatöötamisel ning korraldab Rahvuste Ümarlaua tööd.

David Vseviov vahetab nõukogu liikme kohal välja Eesti Kirikute Nõukogu presidendi piiskop Einar Soone, kes oli Eesti Koostöö Kogu nõukogu liige alates selle asutamisest 2007. aastal.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229