- Reset + PDFPrindi

President Ilves: Peipsi-äärsete külade unikaalsus peab säilima

Peipsimaa kaardi avamine
Peipsimaa kaardi avamine
© Annika Haas

24.07.2012

"Kultuuriline mitmekesisus on meie rikkus, vanausulised rikastavad Eesti riiki ja me peame seda pärandit hoidma ning selle kestmist toetama," ütles president Toomas Hendrik Ilves, kes külastas kahe päeva jooksul Evelin Ilvesega Peipsi-äärseid külasid.

"Venemaal tagakiusatud ja kirikuvande alla pandud vanausulised rajasid Eestis uue kodu, kus siinsete inimeste tolerantsus võimaldas neil rahus ja rahulikult oma usku praktiseerida ning traditsioone hoida. Nad õpetavad paljudele, kuidas enda minevikku säilitada ja on nüüd koos setude, mulkide, võrokeste ning teiste meie rahvakildudega osa Eesti kultuuri ja ajaloo mustrikangast," lisas president Ilves.

President Ilvese sõnul on tal hea meel tõdeda, et Peipsi-äärses piirkonnas on suurepärane koostöö omavalitsuste, ettevõtjate, kogukonnaesindajate ja mittetulundusühingute vahel. "Väärib tunnustust, et piirkonda arendatakse terviklikult, mitte üksikute külade kaupa," ütles Eesti riigipea.

Presidendipaar külastas Peipsimaa Külastuskeskust, Varnja palvelat, Kolkja palvelat, Kolkja muuseumit ja Alatskivi lossi ning kohtus kohaliku elu edendajate, omavalitsusjuhtide, vanausuliste kogukonna eestvedajate ja ettevõtjatega. AmbulARTooriumis tutvuti kahe näitusega – Annika Haasi fotonäitusega Kasepää küla inimestest ning Arvo Iho ja Tõnu Nooritsa fotonäitusega Siberist.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229